آغاز ثبت نام دوره های عربی پاییز 97

کانون زبان ایران،شعبه کرمانشاه،واحد کارمندان(برادران و خواهران)

دوره مکالمه(عربی)

در این دوره رویکرد اصلی آموزش، توانا ساختن زبان آموز در بهره گیری از مهارتهای چهارگانه زبان بوده و با استفاده از روشهای سمعی ـ بصری به کمک مدرسان مسلط آموزش داده می شود .

این دوره آموزشی شامل چهار مقطع و سیزده سطح ( یا ترم تحصیلی ) و حدوداً 550 ساعت است و به ترتیب عبارتند از :

1.دوره بنیادین (الاساسیة) 1 ترم

2.دوره مقدماتی (التمهیدیة) 4 ترم

3.دوره میانی (المتوسطة)  4 ترم

4.دوره پیشرفته (العالیة)  4 ترم

زبان آموز با سپری کردن موفق این دوره ها می تواند به عربی صحبت کند , متون عربی را بخواند و با زبان عربی مطالبی نوشته و نامه نگاری کند.

روش تدریس

برای یادگیری زبان عربی، توجه به سه مهارت اصلی زبان (شنیدن، خواندن، گفتن  ) از اهمیت بالائی برخوردار است. این زبان آموز است که در کلاسهای عربی، نقش عمده فعالیت های کلاسی را بر عهده دارد و معلم فقط نقش ناظر و هدایت کننده را بر عهده دارد یعنی این زبان آموز است که باید اصطلاحات، واژگان، تعابیر، جمله های گفتگویی (محاورات)، متن ها و دستور زبان را در منزل مطالعه نموده و توسط لوح فشرده شنیده و با استفاده از قاموس ( فرهنگ لغت) معنای کلمات نامفهوم را استخراج کرده و بکار ببرد و تا زمانی که زبان آموز به مرحله تولید زبانی با استفاده از قرار دادن خود در موقعیتهای مجازی (رستوران ـ فرودگاه ـ بیمارستان ـ فروشگاه ـ پارک و غیره) و استفاده از موضوعات یاد گرفته شده نرسد نمی تواند به پایدار سازی و حفظ مطالب در ذهن خود کمک کند.

زبان آموز در مرحله بعدی باید با استفاده از کتابها و لوح های فشرده کمک آموزشی و داستانهای مختلف و سایتهای آموزشی عربی به گسترش دایره واژگان و اصطلاحات و ساختارهای زبانی خود بپردازد. البته نباید فراموش شود که یادگیری زبان عربی به معنای زندگی کردن و فکر کردن به این زبان و پرهیز از ترجمه فارسی به عربی در ذهن و استفاده از زبان در خارج از کلاس و در موقعیتهای مختلف می باشد.

ارزشیابی

ارزشیابی مستمر فعالیت های کلاسی 60% + آزمون پایانی 40%  = نمره نهایی

نمره قبولی در پایان ترم حداقل 70 از 100 می باشد. به زبان آموزان در پایان هر ترم گواهی  و پس از اتمام کل دوره مدرک کانون زبان ایران اعطاء می گردد.

مواد درسی و کمک آموزشی

صدی الحیاة (پژواک زندگی)

در مجموعه “صدی الحیاة ” که شامل کتاب زبان آموز ـ دفتر تمرین ـ راهنمای معلم ـ لوح فشرده صوتی است، کوشش شده است با در نظر گرفتن مهارت های شنیدن ـ سخن گفتن ـ خواندن و نوشتن در قالبی جذاب، نوین و متناسب با نیازهای کاربردی، آموزش صورت گیرد .

صدی الحیاة: المرحله الأساسیة (دوره بنیادین)

نخستین کتاب از مجموعه “صدی الحیاه ” مربوط به آموزش بنیادین زبان عربی است . این کتاب شامل ساده ترین گفتگو ها، آشنایی با واژگان پرکاربرد زبان عربی، آموزش تلفظ کلمات به لهجه عربی و آشنایی با دستور زبان ساده این زبان و چگونگی دگرگونی کلمات در ساختارهای زبان عربی و به عنوان پیش نیاز برای مراحل بعدی است .

 

صدی الحیاة: المرحله التمهیدیة (دوره مقدماتی)

در این مرحله، محور اصلی، آموزش شنیدن و سخن گفتن و فراگیری قالب های زبانی و شبیه سازی آن است. گفت و گو با مـوضوع های کـاربردی و روزمـره، متن های سـاده، اصطلاحات و واژه های پر کاربرد و آموزش دستور زبان عربی با تمرین های متنوع از گام های مهمی است که زبان آموز در این مرحله برمی دارد .

این مرحله شامل 4 کتاب و 4 دفتر کار می باشد.

 

صدی الحیاة: المرحله المتوسطة (دوره میانی)

در این مرحله، بر اساس آشنایی نسبی زبان آموز با زبان عربی بخش های جدیدی از این زبان به او آموزش داده می شود .
گنجاندن حدود سی گفتگو در موضوع های متنوع، ارائه متون پیچیده و برخوردار از اصطلاحات و تعابیر، استفاده از بخش شنیداری مستقل و آموزش ضرب المثل های پرکاربرد محتوای این دوره را شامل می شود.

این مرحله نیز همچون مرحله پیشین شامل 4 کتاب و 4 دفتر می باشد.

 

صدی الحیاة: المرحله العالیة (دوره پیشرفته)

در این مرحله آموزش های تکمیلی زبان عربی و گسترش دامنه واژگان و ساختارهای پیچیده تر ارائه می شود.
بهره گیری از متون غنی و ادبی و بستر سازی برای آموزش انشاء و نامه نگاری و ترجمه از دیگر ویژگی های مرحله پیشرفته است .

گنجاندن اصطلاحات رسانه ای، بخش هایی از شعر و ادبیات، ضرب المثل ها، ترجمه از فارسی به عربی و تصحیح و نشانه گذاری از دیگر آموزش های مورد توجه در این مرحله است .

این مرحله شامل 4 کتاب و 4 دفتر کار می باشد.

راهنمای پرداخت اینترنتی شهریه (ویژه زبان آموزان)

 

به اطلاع مي‌رساند همزمان با ثبت نام ترم آموزشي پاییز 97   واریز شهریه کلاس های کانون زبان به صورت اینترنتی و از طریق پنل کاربری خود زبان آموز انجام میگیرد (دریافت فیش واریزی و دریافت وجه نقد از زبان آموز ممنوع میباشد

در راستای این موضوع و ضرورت اطلاع رسانی شایسته، راهنمای پرداخت اینترنتی شهریه برای زبان آموزان عزیز تهیه شده است که از طریق لینک زیر قابل دریافت می باشد:

راهنما

شرایط مهمان شدن در مراکز دیگر

زبان آموزان میتوانند در طول ترم، حداکثر 4 جلسه متوالی و یا دو جلسه غیر متوالی (4 جلسه به یک مرکز و یا دو مرتبه هرکدام 2 جلسه به دو مرکز) در شهر دیگر که کانون زبان وجود داشته باشد، به صورت مهمان شرکت نمایند.زبان آموزان همچنین میتوانند جهت امتحان فاینال نیز ، در شهر دیگر مهمان شوند.

مراحلی که زبان آموزان بایستی به ترتیب انجام دهند:

1-زبان آموزان متقاضی مهمان به شهرهای دیگر ، بایستی با مرکز مقصد تماس گرفته و روز و ساعت کلاس را از مرکز مقصد سوال نمایند.

2-پرداخت هزینه مهمان با وارد شدن به سایت www.ilireg.ir قسمت “پرداخت شهریه اینترنتی”

(هزینه مهمان، قابل برگشت نمی باشد)

3- مراجعه به  امور زبان آموزان مبداُ جهت فرستادن نامه مهمان به صورت اینترنتی

تذکرمهم:

درصورتی که در مرکزم مقصد، به هر دلیل ،کلاس تشکیل نشود، مسئولیت آن به عهده کانون زبان مبداٌ نمی باشد.

شماره تلفن و آدرس مراکز در وب سایت رسمی کانون زبان به آدرس www.ili.ir  قسمت مراکز آموزشی موجود می باشد.

آدرس مراکز کانون زبان ایران (کرمانشاه)

مرکزآموزشی کارمندان (برادران)

شهرک کارمندان  ایستگاه 2 جنب سینما فرهنگ

تلفن تماس:34290379(083)

مرکز آموزشی کارمندان (خواهران)

شهرک کارمندان  ایستگاه 2 جنب سینما فرهنگ

تلفن تماس:34231307(083)

مرکز آموزشی 22بهمن ـ خواهران(بزرگسال ونوجوانان)

ٰ22بهمن،گذرنامه،خیابان فجر،روبروی پارک چکاوک(مدرسه شهید محمودنیا)

تلفن تماس:38396028(083)

مرکز آموزشی فردوسی ( خواهران)

خیابان اشرفی اصفهانی،نرسیده به پمپ بنزین،روبروی بانک کار آفرین

تلفن تماس:37249612(083)

مرکز آوزشی فردوسی (برادران)

خیابان اشرفی اصفهانی،نرسیده به پمپ بنزین،روبروی بانک کار آفرین

تلفن تماس:37249408(083)

مرکز آموزشی کودکان (برادران و خواهران)

خیابان 22بهمن، سی متری اول،روبروی اداره ثبت حوال

تلفن تماس: 38455206(083)

پرداخت اینترنتی شهریه پاییز 97

رعایت نکات ذیل جهت پرداخت صحیح و بدون اشکال از جانب زبان آموزان گرامی الزامی می باشد:
۱-زمان پرداخت شهریه ترم پاییز 97 از ۱۰ صبح روز یکشنبه 97/6/4 لغایت ساعت 16روز یکشنبه97/6/18 می باشد.

۲– زبان آموزانی که در بازه زمانی اول نسبت به پرداخت شهریه اقدام ننمایند، امکان ثبت نام حفظ روز و ساعت را از دست خواهند داد و می بایست در زمان ثبت نام تغییر روز و ساعت جهت ثبت نام به سایت مراجعه نمایند.
۳- زبان آموزان انتقالی  از نوجوانان به بزرگسالان و همچنین زبان آموزان انتقال عادی می بایست شهریه خود را پس از انتقال به مرکز مقصد و به صورت اینترنتی پرداخت نمایند.
۴– پرداخت شهریه فقط به صورت اینترنتی و توسط درگاه ایمن بانک ملی ایران انجام می پذیرد.
۵- پرداخت اینترنتی برای تمام کارتهای بانکی ۱۶ رقمی، که عضو شتاب می باشند میسر است. البته جهت سهولت در امر پرداخت، استفاده از کارتهای بانک ملی دارای رمز اینترنتی (رمز دوم) و کد CVV2 توصیه می گردد.
۶- پرداخت اینترنتی شهریه الزاماً به معنای ثبت نام در آن ترم نمی باشد و زبان آموزان باید در زمان تعیین شده برای ثبت نام به سایت مراجعه نمایند .
۷- زبان آموزان می بایست حتما رمز دوم (رمز اینترنتی)، کد CVV2 و تاریخ انقضاء کارت خود را برای پرداخت هزینه ثبت نام در اختیار داشته باشند. در غیراینصورت لطفاً جهت دریافت اطلاعات به بانک صادر کننده کارت خود مراجعه فرمایند.(کد CVV2 یک عدد سه یا چهار رقمی است که ممکن است پشت یا روی کارت درج گردیده باشد )
۸- توجه داشته باشید که درصورت پرداخت به زبان آموزان شهریه مسترد نخواهد شد و زبان آموز در صـورت عدم ثبت نام در آن ترم ، در سیستم بستانکار می ماند و در ترم بعد می تواند از مبلغ بستانکاری خود برای ثبت نام استفاده نماید.
۹– زبان آموزان توجه داشته باشند که در هنگام استفاده از پرداخت اینترنتی حتماً در کارت شتاب خود مبلغ ۱۰۰،۰۰۰ ریال بیشتر از مبلغ شهریه داشته باشند . زیرا درغیر اینصورت پرداخت آنان با موفقیت صورت نمی پذیرد.
۱۰– رمز عبور زبان آموزان کد ملی آنها می باشد اما زبان آموزانی که در ورود به سیستم با پیغام ” رمز عبور اشتباه می باشد ” مواجه می شوند، می توانند ازطریق لینک مشخص شده رمزعبور خود را مشاهده نمایند.
۱۱– زبان آموزان توجه داشته باشند که کارت های قدیمی بانک سپه مجاز نمی باشد ، زیرا شماره کارت می بایست ۱۶ رقمی باشد که کارتهای قدیمی بانک سپه ۱۳ رقمی می باشد .

اطلاعیه جذب مدرس 97

کانون زبان ایران در نظر دارد آزمون جذب مدرس را در بخش‌های انگلیسی (کودکان، نوجوانان و بزرگسالان)، فرانسه، عربی، اسپانیایی، آلمانی و روسی برگزار نماید.

 

ادامه خواندن اطلاعیه جذب مدرس 97