پرداخت شهریه ترم تابستان ۹۹

با راه اندازی سامانه جامع کانون زبان ایران

روند پرداخت شهریه ترم تابستان آغاز شد

     
روند پرداخت شهریه ترم تابستان آغاز شد
سرپرست ادارۀ فناوری اطلاعات کانون زبان ایران از راه‌اندازی سامانه‌ای جدید با عنوان «سامانۀ جامع کانون زبان» در این مجموعۀ آموزشی خبر داد و گفت: این سامانه از امروز برای پرداخت شهریۀ ترم تابستان قابل دسترس است.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، فرزاد قدکچی عنوان کرد: این سامانه به منظور همگام شدن با تکنولوژی‌های جدید و همچنین آسان‌تر شدن فرایند ثبت‌نام برای زبان‌آموزان عزیز راه‌اندازی شده است و شامل بخش‌هایی همچون پرداخت الکترونیکی، ثبت نام اینترنتی، درخواست تعیین سطح، سوابق پرداخت و … است.
وی افزود: این سامانه در دو آدرسili.ir و ilireg.ir قابل دسترس است و زبان‌آموزان عزیز می‌توانند با وارد کردن شناسۀ کاربری و رمز عبور، وارد پنل کاربری خود شده و در بخش پرداخت الکترونیکی، نسبت به پرداخت شهریه ترم تابستان خود اقدام کنند.
ثبت‌نام ترم تابستان کانون زبان ایران به زودی آغاز و اطلاعات تکمیلی در خصوص آن نیز به زودی منتشر خواهد شد.

روزهای کلاس های ترم تابستان ۹۹

قابل توجه زبان آموزان و والدین محترم

بـه اطلاع می رساند کـلاس های ترم تابستان 99 بـه صورت

3 روز در هفته به صورت زوج ( شنبه – دوشنبه – چهارشنبه )

و فرد ( یکشنبه – سه شنبه – پنجشنبه ) برگزار خواهد شد .

هر جلسه کلاس ها یک ساعت و نیم می باشد .

اطلاعیه مهم

پادکست آموزشی جلسات برگزار شده کلاس‌های آنلاین ارائه شد

     
پادکست آموزشی جلسات برگزار شده کلاس‌های آنلاین ارائه شد
دکتر علیرضا اسلامی، معاون آموزشی کانون زبان ایران از ارائۀ پادکست آموزشی جلسات برگزار شده کلاس‌های آنلاین در پنل کاربری زبان‌آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، اسلامی عنوان کرد: این پادکست‌ها برای گروه‌های سنی کودک، نوجوان و جوان و بزرگسال آماده و ارائه شده تا به این ترتیب زبان‌آموزانی که به هر دلیلی در جلسات کلاس‌های آنلاین غیبت داشته‌اند از این محتواها برای جبران آموزش سیلابس‌های تدریس شده بهره ببرند.

وی افزود: در بخش‌های نوجوان و جوان و بزرگسال علاوه بر پادکست، فایل پی‌دی‌اف گرامر و همچنین در بخش‌های کودک و نوجوان تصاویر برای لغاتی که برای زبان‌آموزان مبهم است نیز وجود دارد، به بیان دیگر فایل‌های صوتی شامل هر آن‌چه که مدرس در کلاس تدریس می‌کند از قبیل مکالمه، خواندن، گرامر و لغات در قالب پادکست می باشند.

معاون آموزشی کانون زبان اظهار داشت، زبان‌آموزان برای دسترسی به این پادکست ها لازم است وارد سایت register.ili.ir شده و با کلیک بر روی گزینۀ ثبت‌نام اینترنتی و دریافت کارت کلاسی، استان محل آموزش خود را انتخاب کرده و سپس با افزودن شماره زبان‌آموزی و کارت کلاسی وارد پنل کاربری خود شوند؛ در این پنل زبان‌آموزان عزیز به راحتی می‌توانند به پادکست‌های آموزشی دسترسی داشته باشند.

اسلامی در بخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد: همه این منابع به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا اگر نتوانستند در جلسه‌ای از کلاس حضور پیدا کنند از محتوای ارائه شده در آن جلسه بهره لازم را ببرند.

اطلاعیه مهم کلاس های آنلاین ترم بهار ۹۹

زبان آموزان عزیز کانون زبان ایران

همانطور که می دانید کانون زبان ایران به اجبار شرایط حاکم بر کشور در شیوع ویروس کرونا، با اهدافی چون حفظ پیوستگی یادگیری زبان، راه‌اندازی ساز و کار برگزاری کلاس‌های آنلاین را در دستور کار قرار داد.

انجام چنین پروژه‌ای در این مقیاس با توجه به زمان نسبتاً کوتاه برای برنامه ریزی، اجرا و دریافت بازخوردهای اصلاحی بسیار دشوار بود. در حالی که تیم های پر تعداد و سخت کوش فنی سامانه و پشتیبانی، شبانه روز در حال تلاشند تا دستاورد نوینی را برای نام پرافتخار کانون زبان رقم بزنند، زیرساختهای فناورانه کشور مانع موفقیت صد در صدی شده است. البته در چند روز اخیر، بسیاری از مشکلات عمده استخراج، تحلیل و رفع شده‌اند و این روند انشاء الله تا رفع کامل نواقص ادامه خواهد داشت.
با این حال، نظر به اینکه پیش تر هم حضور در این ترم، در نظر خواهی به انتخاب گذاشته شده بود، بار دیگر این فرصت در اختیار زبان آموزان بزرگواری که ابراز نارضایتی می نمایند خواهد بود تا در صورت صلاحدید انصراف خود را از کلاس‌های ترم بهار اعلام دارند و از مرخصی ترمی استفاده کنند.
لذا از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۱۰ خرداد تا ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۱۲ خرداد، تمامی زبان آموزان عزیز فرصت اعلام درخواست انصراف از ترم بهار را از طریق سامانه ثبت نام خواهند داشت تا اگر به هر دلیل ادامه ترم را مفید نمی‌دانند، از مرخصی استفاده فرمایند. طبعاً کلاسهایی که از حد نصاب خارج می‌شوند نیز برای ترم بهار کنسل می شوند.
لازم به ذکر است که امکان ثبت نام جدید وجود ندارد و البته کانون زبان امید واثق دارد که کلاسهای هفته‌های بعد با کیفیت بهتر و کارآمدتر برگزار شود.
امید آنکه کانون زبان در کنار سایر تلاشگران کشور عزیزمان هر روز با پیشرفت و توسعه، زمینه ساز موفقیتهای شما عزیزان را فراهم آورد.

مهدی شرافتی نژاد، مسئول دفتر توسعه و نوآوری آموزشی کانون زبان ایران از راه اندازی «مرکز ارتباط و پشتیبانی» در این مجموعه آموزشی خبر داد و افزود: زبان آموزان و مدرسان کانون زبان از این پس برای پیگیری مشکلات آموزشی، فنی و همچنین ثبت پیشنهادات، انتقادات و شکایات خود می‌توانند به صورت متمرکز، با «مرکز ارتباط و پشتیبانی» کانون زبان ایران با شماره تلفن 91070008-021 تماس حاصل نمایند.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، وی عنوان کرد: به منظور تکریم مخاطبان و تسهیل پیگیری امور ایشان، کارشناسان پشتیبانی این مرکز در روزهای کاری از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخگوی مخاطبان خواهند بود و در ساعات غیرکاری از طریق پیام‌گیر، موارد ثبت و بررسی خواهد شد.

براساس تقویم آموزشی جدید، ترم بهار 1399 این مجموعۀ آموزشی به صورت آنلاین (برخط، زنده، صوتی و تصویری) از روز سه‌شنبه 6 خرداد ماه برای کلاس‌های روزهای فرد آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، بر همین اساس شروع کلاس‌های روزهای زوج از روز چهارشنبه 7 خرداد ماه و همچنین شروع کلاس‌های دوشنبه و پنجشنبه و ویژۀ پنجشنبه از تاریخ 8 خرداد ماه خواهد بود.
بنابراین گزارش شروع کلاس‌های ویژۀ دوشنبه نیز از تاریخ 12خرداد ماه است.
بر همین اساس، بنا به صلاحدید ستاد مبارزه با کرونا وزارت کشور زمان برگزاری آزمون کتبی ترم زمستان 1398 سطح Advanced 3  تغییر کرده و همراه با زبان‌آموزان ترم بهار این سطح در تاریخ 2 مردادماه با رعایت استانداردها و پروتکل‌های بهداشتی مصوب این ستاد و حفظ فاصله اجتماعی برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، ترم بهار کانون زبان ایران به مدت 40 ساعت آموزشی (مانند ترم‌های قبل) در طول 18 جلسه برگزار خواهد شد و به منظور حفظ کیفیت آموزش زمان هر جلسه 10 دقیقه افزایش خواهد داشت (کودکان و نوجوانان 100 دقیقه، جوان و بزرگسال 115 دقیقه)

نحوه برگزاری کلاسهای ترم بهار کانون زبان ایران اعلام شد

آموزش های کانون زبان ایران در ترم بهار به شیوه های مختلف ارائه خواهد شد

کانون زبان ایران در پی شیوع بیماری کرونا در برخی از استان های کشور به منظور حفظ سلامتی زبان آموزان و توجه به آموزش مستمر و پیوسته، پس از برگزاری جلسات کارشناسی، شیوه های متفاوتی را برای برگزاری ترم بهار در استان های مختلف در نظر گرفته است.
 به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، زبان آموزان کانون زبان که در ترم بهار ثبت نام کرده اند، لازم است از روز یکشنبه 7 اردیبهشت ماه به سامانه register.ili.ir مراجعه و با ورود به حساب کاربری خود، پس از مطالعه روش برگزاری کلاس در استان خود، یکی از شیوه های عنوان شده در آن را جهت بهره گیری از آموزش های کانون زبان در ترم بهار انتخاب نمایند.
البته حفظ سلامتی و رعایت پروتکل های بهداشتی عدم اشاعه بیماری، اولویت جدی برای کانون زبان است ولی آموزش زبان باید مستمر و پیوسته باشد چراکه زبان فرار است و ممکن است فاصله زمانی، موجب خلا در زنجیره یادگیری شود.
بر این اساس و با توجه به زیرساخت های فراهم شده و مزایای علمی و آموزشی و امکان تسریع در شروع کلاسها، بستر لازم برای شرکت در کلاس ها به صورت آنلاین (برخط، زنده، صوتی و تصویری) فراهم شده است زیرا گذشته از اینکه تفاوتی چندانی با کلاس حضوری ندارد، مدرس و زبان آموزان به صورت زنده و چهره به چهره در تعامل خواهند بود.
همچنین در صورت صدور مجوز از سوی ستاد مبارزه با بیماری استانها، کلاسها به صورت حضوری و البته با رعایت اصول و ضوابط و پروتکلهای بهداشتی قابل برگزاری است.

شروع ترم بهار ۱۳۹۹ کانون زبان ایران از ۲۰ اردیبهشت ماه

براساس تقویم ترمی مراکز آموزشی کانون زبان ایران، ترمِ بهار ۱۳۹۹ این مجموعۀ آموزشی به صورت آنلاین (برخط، زنده، صوتی و تصویری) از روز شنبه 20 اردیبهشت ماه برای کلاس‌های روزهای زوج آغاز خواهد شد.
 به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، بر همین اساس شروع کلاس‌های روزهای فرد از روز یکشنبه 21 اردیبهشت ماه و همچنین شروع کلاس‌های دوشنبه و پنجشنبه از تاریخ 22 اردیبهشت ماه خواهد بود.

گفتنی است، ترم بهار کانون زبان ایران به مدت 40 ساعت آموزشی (مانند ترم های قبل) در طول 18 جلسه برگزار خواهد شد و به منظور حفظ کیفیت آموزش زمان هر جلسه 10 دقیقه افزایش خواهد داشت (کودکان و نوجوانان 100 دقیقه، جوان و بزرگسال 115 دقیقه).