پادکست آموزشی جلسات برگزار شده کلاس‌های آنلاین ارائه شد

دکتر علیرضا اسلامی، معاون آموزشی کانون زبان ایران از ارائۀ پادکست آموزشی جلسات برگزار شده کلاس‌های آنلاین در پنل کاربری زبان‌آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، اسلامی عنوان کرد: این پادکست‌ها برای گروه‌های سنی کودک، نوجوان و جوان و بزرگسال آماده و ارائه شده تا به این ترتیب زبان‌آموزانی که به هر دلیلی در جلسات کلاس‌های آنلاین غیبت داشته‌اند از این محتواها برای جبران آموزش سیلابس‌های تدریس شده بهره ببرند.

وی افزود: در بخش‌های نوجوان و جوان و بزرگسال علاوه بر پادکست، فایل پی‌دی‌اف گرامر و همچنین در بخش‌های کودک و نوجوان تصاویر برای لغاتی که برای زبان‌آموزان مبهم است نیز وجود دارد، به بیان دیگر فایل‌های صوتی شامل هر آن‌چه که مدرس در کلاس تدریس می‌کند از قبیل مکالمه، خواندن، گرامر و لغات در قالب پادکست می باشند.

معاون آموزشی کانون زبان اظهار داشت، زبان‌آموزان برای دسترسی به این پادکست ها لازم است وارد سایت register.ili.ir شده و با کلیک بر روی گزینۀ ثبت‌نام اینترنتی و دریافت کارت کلاسی، استان محل آموزش خود را انتخاب کرده و سپس با افزودن شماره زبان‌آموزی و کارت کلاسی وارد پنل کاربری خود شوند؛ در این پنل زبان‌آموزان عزیز به راحتی می‌توانند به پادکست‌های آموزشی دسترسی داشته باشند.

اسلامی در بخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد: همه این منابع به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا اگر نتوانستند در جلسه‌ای از کلاس حضور پیدا کنند از محتوای ارائه شده در آن جلسه بهره لازم را ببرند.

قابل توجه زبان اموزان گرامی

باسلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات،
چنانچه می‌دانید در شرایط جاری دنیا و کشور عزیزمان ایران، استمرار آموزش‌ها از مسیرهای تحت وب، مبنایی معقول و منطقی و راهکاری ضروری قلمداد می‌شود. با این رویکرد و نظر به پیشتازی کانون زبان در عرصه‌های آموزش، راه اندازی سامانه‌های آموزش تحت وب در دستور کار قرار دارد.
در هفته‌ای که گذشت، سامانه‌های مذکور مورد آزمایش، تست و ارزیابی قرار گرفت و اشکالات آن در حجم مخاطبان کانون زبان و رفتار شناسی منحصر به فرد آن، استخراج شد. اکنون این سامانه نیازمند باز طراحی و معماری مجدد ساختار تحت وب و منابع پشتیبان است تا اشکالات آن را کاملاً مرتفع سازد.
لذا به همه شما عزیزان اعلام می‌دارد کلاسهای آنلاین کانون زبان به صورت با کیفیت و جامع از روز سه شنبه ۶ خرداد (پس از ماه مبارک رمضان) آغاز به کار خواهد کرد و کلاس‌ها بر اساس تقویم آموزشی جدید ترم بهار به صورت کامل اجرایی خواهد شد انشاالله.
در برهه زمانی پیش رو تا آغاز کلاس‌ها، زمانبندی کلاس‌ها متناسب با اقتضائات سامانه آموزشی تغییراتی خواهد داشت که از طریق مراکز آموزشی اطلاع رسانی و پیگیری خواهد شد و همچنین ثبت نام جدید نیز صورت خواهد گرفت.
البته جلسات رفع اشکال حضوری هم در اواخر ترم بهار تدارک دیده شده است تا از آن طریق بر کیفیت آموزش آنلاین افزوده شود. علاوه بر این، پادکست های آموزشیِ سیلابس‌های درسی در سامانه آموزشی (در حساب کاربری ثبت نام) برای زبان آموزان ترم بهار از ششم خرداد بارگذاری خواهد شد که مکمل آموزش‌های آنلاین در کلاس‌ها خواهد بود.
به همه زبان آموزان عزیز اطمینان می‌دهد که اصلاحات پیش رو در سامانه موجب ارتقای اساسی در کیفیت آموزش‌های آنلاین خواهد شد و کلاس‌های مذکور از ششم خرداد ماه برقرار خواهد بود انشاالله.