برای بهبود یادگیری کلاس های آنلاین چه کنیم؟

❇️ برای بهبود یادگیری کلاس های آنلاین چه کنیم؛

◀️ کلاس های آنلاین و مجازی را جدی بگیرید؛
زبان آموزان باید این کلاس ها را نیز همانند کلاس های واقعی جدی بگیرند و نظم را رعایت کنند و تکالیف و یادگیری دروس را پیگیری نمایند.

◀️ تکالیف خود را انجام دهید؛
زبان آموزان برای یادگیری بهتر، باید تکالیف خود را انجام دهند و همیشه آنچه را که مدرس از آنها خواسته به انجام برسانند و از زیر انجام تکالیف شانه خالی نکنند زیرا این کار به ضرر آنها خواهد بود. زبان آموزان عزیز توجه داشته باشند که مدرسین متوجه کم کاری در انجام ندادن تکالیف می شوند و آنها زیر ذره بین مدرس خود قرار دارند.

◀️ برنامه ریزی داشته باشید؛
آزادی و انعطاف پذیری این کلاس ها نسبت به نوع سنتی آن، بیشتراست بنابراین تنبلی و اهمال و نداشتن برنامه ریزی روزانه برای یادگیری سبب عدم یا کاهش یادگیری موفق خواهد شد.

◀️ از برگه های یادداشت استفاده کنید؛
برای یادآوری برنامه ها پشت در اتاق یا جایی در مقابل دید برگه های یادداشت کوچک بچسبانید و در آن برنامه ها را بنویسید تا فراموش نکنید.

◀️ فضا را برای یادگیری آماده کنید؛
قبل از شروع کلاس آنلاین محیط خانه باید آماده باشد و از باز بودن پنجره و گرم بودن بیش از حد اتاق اجتناب شود . آنچه سبب حواس پرتی زبان آموز می شود حذف گردد و تلویزیون خاموش باشد و صفحه های مجازی را از دسترس خارج کنید.

◀️ در محیط ثابتی درس بخوانید؛
زبان آموز بهتر است جای ثابتی برای یادگیری دروس انتخاب کند . این مکان باید دلچسب و آرام باشد پس از خود او بپرسید که با چه نوع میزکار یا در کدام اتاق تمرکز بیشتر و بهتری دارد.

◀️ قبل از شروع کلاس وسایل مورد نیازتان را آماده کنید؛
قبل از برگزاری کلاس درس، زبان آموز باید طبق برنامه درسی آن روز نرم افزار های لازم و کتاب و ورک بوک و دفترهای مورد نیاز خود را آماده کند و برای خسته نشدن خود کمی خوراکی سالم پیش خود قرار دهد تا در زمان مناسب از آن استفاده نماید.

◀️ شارژ وسایل الکترونیکی و اتصال اینترنت خود را بررسی کنید؛
زبان آموزان بهتر است قبل از برگزاری کلاس، از شارژ وسایل الکترونیکی خود مطمئن و سپس اتصال اینترنت خود را بررسی کنند و برای گوش دادن از هدفون استفاده کنند.

◀️ از پرسیدن سوال واهمه نداشته باشید و با مدرس خود در کلاس صحبت کنید. در کلاس های آنلاین هم درست مثل کلاس های حضوری، یادگیری شما مهم ترین مسئله است.
و کوچکترین سوال و یا ابهامی، اگر برطرف نشود، ذره ذره بزرگتر می شود و فرایند یادگیری شما را تحت تاثیر قرار می دهد لذا لازم است نسبت به حل مشکلات و سوالات خود از طریق مدرس، دوستان و افرادی که دانش زبانی خوبی دارند اقدام نمایید.

◀️ در این شرایط، بیش از هر زمان دیگری نیاز است که گوش دادن به فایل های صوتی را جدی بگیرید . این فایل ها همراه خوب شما در این شرایط هستند. لذا توصیه میگردد بارها و بارها به آن گوش فرا داده و تکرار نمایید.

◀️ یادگیری به شکل کاملا آنلاین تجربه ی جدیدی است و نیاز است با این تکنولوژی آشنایی بیشتری داشته باشید و دانش خود را در اینخصوص بالا ببرید، “خیلی از مسائلی که با آنها مواجه می شوید، در صورت آشنایی با محیط آنلاین به راحتی قابل حل هستند.”

✅ همانطور که میدانید نمره پایان ترم شما شامل ۸۰ درصد فعالیت و کار کلاسی و حل تمارین که توسط مدرس در طول ترم ارزیابی میگردد و ۲۰درصد امتحان پایان ترم که بصورت آنلاین برگزار میگردد، می باشد، لذا توصیه میگردد تا در جلسات پایانی ترم با سعی و تلاش، تکرار و تمرین فراوان، دانش زبانی خود را افزایش دهید تا پایان ترم خوبی را تجربه نمایید.

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان🌷
کانون زبان ایران
استان یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *