زبان آموزان عزیز کانون زبان ایران

همانطور که می دانید کانون زبان ایران به اجبار شرایط حاکم بر کشور در شیوع ویروس کرونا، با اهدافی چون حفظ پیوستگی یادگیری زبان، راه‌اندازی ساز و کار برگزاری کلاس‌های آنلاین را در دستور کار قرار داد.

انجام چنین پروژه‌ای در این مقیاس با توجه به زمان نسبتاً کوتاه برای برنامه ریزی، اجرا و دریافت بازخوردهای اصلاحی بسیار دشوار بود. در حالی که تیم های پر تعداد و سخت کوش فنی سامانه و پشتیبانی، شبانه روز در حال تلاشند تا دستاورد نوینی را برای نام پرافتخار کانون زبان رقم بزنند، زیرساختهای فناورانه کشور مانع موفقیت صد در صدی شده است. البته در چند روز اخیر، بسیاری از مشکلات عمده استخراج، تحلیل و رفع شده‌اند و این روند انشاء الله تا رفع کامل نواقص ادامه خواهد داشت.
با این حال، نظر به اینکه پیش تر هم حضور در این ترم، در نظر خواهی به انتخاب گذاشته شده بود، بار دیگر این فرصت در اختیار زبان آموزان بزرگواری که ابراز نارضایتی می نمایند خواهد بود تا در صورت صلاحدید انصراف خود را از کلاس‌های ترم بهار اعلام دارند و از مرخصی ترمی استفاده کنند.
لذا از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۱۰ خرداد تا ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۱۲ خرداد، تمامی زبان آموزان عزیز فرصت اعلام درخواست انصراف از ترم بهار را از طریق سامانه ثبت نام خواهند داشت تا اگر به هر دلیل ادامه ترم را مفید نمی‌دانند، از مرخصی استفاده فرمایند. طبعاً کلاسهایی که از حد نصاب خارج می‌شوند نیز برای ترم بهار کنسل می شوند.
لازم به ذکر است که امکان ثبت نام جدید وجود ندارد و البته کانون زبان امید واثق دارد که کلاسهای هفته‌های بعد با کیفیت بهتر و کارآمدتر برگزار شود.
امید آنکه کانون زبان در کنار سایر تلاشگران کشور عزیزمان هر روز با پیشرفت و توسعه، زمینه ساز موفقیتهای شما عزیزان را فراهم آورد.

اطلاعیه مهم

زبان آموزان کانون زبان ایران
باسلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات،
چنانچه می‌دانید در شرایط جاری دنیا و کشور عزیزمان ایران، استمرار آموزشها از مسیرهای تحت وب، مبنایی معقول و منطقی و راهکاری ضروری قلمداد می‌شود. با این رویکرد و نظر به پیشتازی کانون زبان در عرصه‌های آموزش، راه اندازی سامانه‌های آموزش تحت وب در دستور کار قرار دارد.
در هفته‌ای که گذشت، سامانه‌های مذکور مورد آزمایش، تست و ارزیابی قرار گرفت و اشکالات آن در حجم مخاطبان کانون زبان و رفتار شناسی منحصر به فرد آن، استخراج شد. اکنون این سامانه نیازمند بازطراحی و معماری مجدد ساختار تحت وب و منابع پشتیبان است تا اشکالات آن را کاملا مرتفع سازد.
لذا به همه شما عزیزان اعلام میدارد کلاسهای آنلاین کانون زبان به صورت با کیفیت و جامع از روز سه شنبه ۶ خرداد (پس از ماه مبارک رمضان) آغاز به کار خواهد کرد و کلاسها بر اساس تقویم آموزشی جدید ترم بهار به صورت کامل اجرایی خواهد شد ان شالله.
در برهه زمانی پیش رو تا آغاز کلاسها، زمانبندی کلاسها متناسب با اقتضائات سامانه آموزشی تغییراتی خواهد داشت که از طریق مراکز آموزشی اطلاع رسانی و پیگیری خواهد شد و همچنین ثبت نام جدید نیز صورت خواهد گرفت.
البته جلسات رفع اشکال حضوری هم در اواخر ترم بهار تدارک شده است تا از آن طریق بر کیفیت آموزش آنلاین افزوده شود. علاوه بر این، پادکستهای آموزشی سیلابس‌های درسی در سامانه آموزشی (در حساب کاربری ثبت نام) برای زبان آموزان ترم بهار از ششم خرداد بارگذاری خواهد شد که مکمل آموزشهای آنلاین در کلاسها خواهد بود.
به همه زبان آموزان عزیز اطمینان می‌دهد که اصلاحات پیش رو در سامانه موجب ارتقای اساسی در کیفیت آموزش‌های آنلاین خواهد شد و کلاسهای مذکور از ششم خردادماه برقرار خواهد بود
ان شالله.

اطلاعیه کلاس های آنلاین

به اطلاع زبان آموزان گرامی میرساند با توجه به تعداد بالای مخاطبین کانون زبان ایران و کم نظیر بودن برگزاری کلاس های آنلاین در این مقیاس و وجود چالش های غیر قابل پیش بینی،جهت آرامش خاطر زبان آموزان و مدرسین گرامی کلیه کلاس های هفته اول از تاریخ ۹۹/۲/۲۰ الی ۹۹/۲/۲۵ آزمایشی تلقی گردیده و تقویم ترمی به نحوی اجرا خواهد شد که سیلابس درسی از ابتدای هفته ی آینده آغاز گردد.

زبان آموزان عزیز با حفظ آرامش، کلاس های این هفته را فرصتی برای شناخت فضای کلاس های آنلاین و رفع اشکالات استفاده از سیستم تلقی نمایند.

قابل توجه زبان آموزان گرامی

کلاس های کانون زبان ایران در ترم بهار ۹۹ بر بستر اختصاصی

(به نشانه : e-ili.ir ) به صورت زنده، تصویری و با تعامل دوطرف مدرس و زبان آموز برگزار خواهد شد.

برای ورود به سامانه می توانید از هر مرورگری استقاده کنید.

آخرین فرصت آزمون آنلاین ترم زمستان ۹۸

کانون زبان ایران در نظر دارد با توجه به شرایط ویژه پیش آمده در ترم زمستان (شیوع بیماری کرونا، احترام به فاصله‌گذاری اجتماعی، مشکلات مربوط به سرعت اینترنت و…) اقدام به برگزاری مجدد آزمون آنلاین زبان انگلیسی برای گروه‌های سنی نوجوان، جوان و بزرگسال نماید.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، امکان شرکت در این آزمون صرفا برای غایبین آزمون آنلاین ترم زمستان و افرادی که نمره قبولی فاینال در آن آزمون را کسب نکرده‌اند فراهم شده است.
لازم به ذکر است، با توجه به کمبود سرورهای فعال در کشور (به خاطر استفاده فراوان کسب و کارها در شرایط شیوع بیماری) و هزینه بالای تخصیص سرور برای برگزاری این آزمون، هزینه شرکت مجدد در این آزمون مبلغ ٣٧ هزار و ٤٠٠ تومان تعیین شده است.
همچنین داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت exam.ili.ir از ساعت ٩ صبح روز شنبه ١٣ اردیبهشت ماه تا ساعت ٢١ روز دوشنبه ١٥ اردیبهشت ماه نسبت به شرکت مجدد در آزمون اقدام نمایند.
شایان ذکر است، هر زبان آموز تنها یک بار حق شرکت در این آزمون را دارد و به دلیل شروع ترم بهار از بیستم اردیبهشت ماه، فرصت آزمون مجدد به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

اطلاعیه نحوه برگزاری ترم بهار۹۹

نحوه برگزاری کلاسهای ترم بهار کانون زبان ایران

کانون زبان ایران در پی شیوع بیماری کرونا در برخی از استان های کشور به منظور حفظ سلامتی زبان آموزان و توجه به آموزش مستمر و پیوسته، پس از برگزاری جلسات کارشناسی، شیوه های متفاوتی را برای برگزاری ترم بهار در استان های مختلف در نظر گرفته است.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، زبان آموزان کانون زبان که در ترم بهار ثبت نام کرده اند، لازم است از روز یکشنبه 7 اردیبهشت ماه به سامانه register.ili.ir مراجعه و با ورود به حساب کاربری خود، پس از مطالعه روش برگزاری کلاس در استان خود، یکی از شیوه های عنوان شده در آن را جهت بهره گیری از آموزش های کانون زبان در ترم بهار انتخاب نمایند.
البته حفظ سلامتی و رعایت پروتکل های بهداشتی عدم اشاعه بیماری، اولویت جدی برای کانون زبان است ولی آموزش زبان باید مستمر و پیوسته باشد چراکه زبان فرار است و ممکن است فاصله زمانی، موجب خلا در زنجیره یادگیری شود.
بر این اساس و با توجه به زیرساخت های فراهم شده و مزایای علمی و آموزشی و امکان تسریع در شروع کلاسها، بستر لازم برای شرکت در کلاس ها به صورت آنلاین (برخط، زنده، صوتی و تصویری) فراهم شده است زیرا گذشته از اینکه تفاوتی چندانی با کلاس حضوری ندارد، مدرس و زبان آموزان به صورت زنده و چهره به چهره در تعامل خواهند بود.
همچنین در صورت صدور مجوز از سوی ستاد مبارزه با بیماری استانها، کلاسها به صورت حضوری و البته با رعایت اصول و ضوابط و پروتکلهای بهداشتی قابل برگزاری است.

شیوه های برگزاری کلاسهای ترم بهار:

الف) شروع کلاسها از ۲۰ اردیبهشت، با رعایت کامل اصول و‌ پروتکلهای بهداشتی، به صورت حضوری (برای استانهای خراسان شمالی، سیستان، کهکیلویه و بویراحمد)

ب) شروع کلاسها از ۶ خرداد، با رعایت کامل اصول و‌ پروتکلهای بهداشتی، به صورت حضوری (برای استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، کرمان، کردستان، همدان)

ج) ۴ جلسه ابتدای ترم (اردیبهشت) به صورت آنلاین و در صورت موافقت ستاد مدیریت بیماری استان کلاسهای خردادماه با رعایت کامل اصول و پرتکلهای بهداشتی به صورت حضوری. و درصورتی که ستاد مدیریت بیماری مجوز کلاس حضوری ندهد، تا پایان ترم به صورت آنلاین ادامه خواهد یافت. (برای استانهای اصفهان، خوزستان، سمنان، لرستان، کرمانشاه، گلستان، فارس، مازندران، مرکزی، هرمزگان، یزد)

د) کل کلاسهای ترم بهار به صورت آنلاین و تمامی جلسات از طریق اینترنت به صورت برخط برگزار خواهد شد. (برای استانهای البرز، تهران، خراسان رضوی، گیلان، قم و همه استانهای بند الف و ب و ج درصورت تمایل)

البته ممکن است دسته بندی استانی فوق متناسب با موضع گیری ستادهای استانی تغییر کند که درصورت تغییر، اطلاع رسانی خواهد شد.