قصه‌گویی به زبان‌های خارجی، ابزاری برای انتقال فرهنگ ایرانی- اسلامی

قصه گویی فراخوان شرکت در اولین دورۀ بخش ویژۀ کانون زبان ایران در بیست و دومین جشنوارۀ بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تازگی منتشر شده و بر اساس این فراخوان از مدرسان و زبان‌آموزان کانون زبان ایران دعوت به عمل آمده است تا روایتگر قصه‌های خود به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی و اسپانیایی باشند.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، دکتر نفیسه فضلی، دبیر بخش ویژۀ کانون زبان ایران در این جشنواره در خصوص اهداف کانون زبان برای حضور در این جشنواره عنوان کرد: کاربردی کردن زبان ­های خارجی به منظور انتقال فرهنگ ایرانی- اسلامی،ایجاد زمینه برای ارتقای دانشِ زبانی شرکت­ کنندگان و مخاطبان جشنواره، برنامه­ ریزی در جهت تبیین و ترویج فرهنگ غنی ایرانی و معرفی آن به مخاطبان غیرفارسی زبان و مشارکت مدرسان و زبان‌آموزان در این مهم به عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ ­ساز در جامعه بین­ المللی از مهمترین اهداف ما برای شرکت در این جشنواره بوده است.

فضلی در خصوص روند ثبت‌نام در جشنواره قصه‌گویی گفت: علاقه‌مندان لازم است ابتدا در وب‌سایت جشنواره به نشانی http://www.kanoonfest.ir ثبت‌نام نموده و سپس کد رهگیری خود را دریافت و از طریق پروفایل شخصی خود در وبسایت جشنواره، فیلم­ 90 ثانیه­ای خود را بارگذاری نمایند.

وی در خصوص نکاتی که باید توسط شرکت‌کنندگان در جشنوارۀ قصه‌گویی مورد توجه قرار گیرد گفت: شرکت‌کنندگان باید به بازخوانی یا بیان روایی قصه­ های کهن ایرانی، معرفی زیبایی­ها، مفاخر و ویژگی­های فرهنگی ایران در قالب قصه و بیان آیین و رسوم ایرانی در قالب تجربه­ای شخصی بپردازند و توجه به نکاتی همچون: مدت زمان 90 ثانیه‌ای قصه، ارسال فیلم در قالبmp4 و حجم حداکثر 400 مگا‌بایت، تصویر‌برداری با استفاده از ابزار دوربین‌ و موبایل، به صورت افقی و دارای صدای مطلوب، انتخاب پوشش مناسب با محتوای قصه و منطبق با شئونات اسلامی، استفاده از نمادهای فرهنگی و ویژگی‌های بومی و سنتی هر استان، توجه به فضای محیطی، علائم، تابلوها و … در پس زمینۀ فیلم دارای اهمیت خواهد بود. همچنین رابطین استانی کانون زبان و کانون پرورش فکری به منظور راهنمایی و هدایت هر چه بهتر متقاضیان درسراسر کشور مستقر هستند.

دبیر بخش ویژۀ کانون زبان ایران در جشنواره ادامه داد: اعضا هئیت داوران این بخش از جشنواره متشکل از کارشناسان قصه­ گویی، مدیر دپارتمان­های مختلف زبانی و کارشناسان کانون زبان ایران خواهد بود.

گفتنی است، کانون زبان ایران به همت معاونت پژوهشی خود در این جشنواره حضور یافته است و علاقه مندان به شرکت در آن می توانند آثار خود را تا تاریخ 10 مهرماه 1398 در سایت مربوط به جشنواره به آدرسwww.kanoonfest.ir بارگذاری نمایندمسابقه قصه گویی

عید غدیر

عید غدیر مبارک

همانا خدا از نور صورت علی بن ابی طالب فرشتگانی آفریده که خداوند را تسبیح گویند و ثواب آن را برای فرزندان علی ،یاران علی و دوستداران فرزندان علی ثبت و ضبط کنند
عید غدیر بر تمامی شیعیان پیرو امامت و ولایت مبارک باد

ثبت‌نام اینترنتی آزمون جذب مدرس کانون زبان ایران تابستان1398

ثبت‌نام اینترنتی آزمون جذب مدرس کانون زبان ایران تابستان1398
جذب مدرس کانون زبان ایران

کانون زبان ایران در نظر دارد آزمون جذب مدرس را در بخش‌های انگلیسی
(کودکان، نوجوانان و بزرگسالان) و بخش های غیر انگلیسی
(فرانسه، عربی، اسپانیایی، آلمانی، روسی، چینی و ایتالیایی) برگزار نماید.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، این آزمون در روز جمعه 1 شهریورماه برگزار می‌شود و داوطلبان در صورت موفقیت در آزمون کتبی، مصاحبه و پس از گذراندن دورۀ آموزشی به عنوان مدرس کانون زبان ایران پذیرفته خواهند شد.
زمان ثبت‌نام در این آزمون از ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه 25 تیرماه در آدرس www.ilireg.ir آغاز می‌شود و تا پایان وقت اداری یکشنبه 20 مرداد ماه ادامه می‌یابد.

امام رضا::علیه ‎السلام::
هر کس اندوه و مشکلى را از مومنى برطرف نماید
خداوند در روز قیامت انـدوه را از قلبش برطرف سازد
::اصول کافى، ج ۳، ص ۲۶۸::دهه کرامت و میلاد ثامن الحجج گرامی باد
ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا بر عموم مسلمین مبارک باد

پرداخت اینترنتی شهریه و ثبت نام ترم بهار 98 کانون زبان ایران

بهار 97

* خواهشمند است از پرداخت اینترنتی شهریه از طریق گوشی همراه جهت جلوگیری از بروزمشکلات احتمالی برگشت شهریه خودداری فرمایید.

پرداخت شهریه ترم بهار 98 فقط از طریق اینترنت امکان پذیر می باشد. در نظر داشته باشید هزینه واریز شده قابل استرداد نخواهد بود.

توجه: پرداخت شهریه به منزله ثبت نام نهایی در آن ترم نمی باشد، لذا زبان آموز موظف است در تاریخ های ثبت نام که در جدول 1 و 2 قید شده است به آدرسwww.ilireg.ir   مراجعه نموده و در قسمت زبان آموزان ، گزینه ثبت نام اینترنتی را انتخاب کرده و نسبت به انتخاب روز و ساعت کلاس خود  اقدام نماید و پرینت کارت کلاسی را دریافت نماید.