انتشار فراخوان کانون زبان ایران در بیست و دومین جشنوارۀ قصه‌گویی:

کانون زبان ایران از زبان‌آموزان و مدرسان این مجموعۀ آموزشی دعوت به عمل می‌آورد تا با شرکت در اولین دورۀ بخش ویژۀ کانون زبان ایران در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روایتگر قصه‌های خود به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی و اسپانیایی شوند.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، بازخوانی یا بیان روایی قصه‌های کهن، بیان آئین و رسوم ایرانی در قالب تجربه‌ای شخصی و معرفی زیبایی‌ها، مفاخر و ویژگی‌های فرهنگی ایران در قالب قصه به زبان‌های یاد شده از موضوعاتی است که راویان قصه‌ها می‌توانند از آن‌ها بهره گیرند.

بنابراین گزارش، زبان آموزان 10 تا 17 سال، زبان آموزان 18 سال به بالا و همچنین مربیان و مدرسان کانون زبان ایران می‌توانند در فیلمی 90 ثانیه‌ای به روایت قصۀ خود پرداخته و سپس آن را در قالبmp4 و با حجم حداکثر 400 مگابایت تا تاریخ 10 مهرماه 1398 در سایت مربوط به جشنواره به آدرسwww.kanoonfest.ir بارگذاری نمایند.

همچنین تصویربرداری موبایلی حتما باید به صورت افقی و دارای صدای مطلوب باشد و انتخاب پوشش، مناسب با محتوای قصه و منطبق با شئونات اسلامی صورت پذیرد. توصیه می‌شود استفاده از نمادهای فرهنگی و ویژگی‌های بومی و سنتی هر استان و توجه به فضای محیطی، علائم، تابلوها و… در پس زمینۀ فیلم مد نظر شرکت‌کنندگان قرار گیرد.

علاوه براین، ضروری است چکیدۀ فارسی آثار ارسالی در سایت جشنواره ثبت شود.

گفتنی است، پنج اثر برتر توسط هیات داوران انتخاب و جوایز ایشان مطابق با اعلام جشنواره اعطا و آثار برگزیده از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری منتشر خواهد شد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره در آدرس www.kanoonfest.ir  مراجعه نمایند و یا با دبیرخانۀ جشنواره با شماره تلفن 88492491-021 تماس حاصل نمایند.

ادامه خواندن انتشار فراخوان کانون زبان ایران در بیست و دومین جشنوارۀ قصه‌گویی:

«سامانۀ جامع»، پنجرۀ واحد خدمات کانون زبان ایران

سامانۀ جامع کانون زبان ایران، برنامه‌ای تحت وب است که چندی پیش راه اندازی شده و بسیاری از خدمات ارائه شده در این مجموعۀ آموزشی را در اختیار مخاطبان قرار داده است.

معاونت پژوهشی کانون زبان ایران در خصوص این سامانه عنوان کرد:     از آن جا که سازمان‌های بزرگ معمولا قصد دارند خدمات و عملیات سازمانی را    سریع، راحت و به بهترین شکل ممکن انجام و دراختیار ذینفعان خود قرار  دهند، کانون زبان ایران نیز سامانۀ جامع خود را به عنوان یک مجموعۀ جامع ویکپارچه از کلیۀ خدمات، داده‌ها و اطلاعات مرتبط با  زبان‌آموزان  و مدرسان کانون زبان ایران در سراسرکشور به منظور کمک به تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و انجام امور جاری ایشان راه ­اندازی نموده است.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، وی در خصوص اهداف راه‌اندازی این سامانه گفت: از مهمترین اهداف راه‌اندازی این سامانه می‌توان به یکپارچه سازی و ایجاد پنجرۀ واحد خدمات کانون زبان ایران، سهولت دسترسی به تمامی خدمات کانون زبان ایران در یک پلتفرم، ایجاد دسترسی‌های معتبر در یک سامانه مرجع، مکانیزه نمودن برخی از خدمات که پیش تر سنتی بودند، ارتقای کیفیت مدیریت خدمات و امکان ارسال پیام و اطلاع‌رسانی به هنگام اشاره کرد.

ایشان افزود: این سامانه در 12 بخش طراحی شده است که شامل محصولات آموزشی، آزمون‌های آنلاین، ثبت نام اینترنتی، آموزش مجازی، کارکنان و مدرسین،  سامانۀ ایاب و ذهاب زبان‌آموزان (ایلیکار)، بازی و سرگرمی، انتقادات و پیشنهادات، سامانۀ اطلاع رسانی کانون زبان (سایت)، کانون تاک (Kanoon Talk)، فرایدی فیلم (Friday Films) و  اپلیکیشن کمک آموزشی می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: به استثنای کانون تاک و اپلیکیشن کمک آموزشی، تمامی بخش‌های این سامانه فعال میباشند و این دو قسمت نیز در مدت زمان کوتاهی آمادۀ ارائۀ خدمات خواهند بود.

گفتنی است، برای استفاده از خدمات این سامانه می‌توانید به آدرس APP.ILI.IR مراجعه نمایید.

از ترم تابستان، کتب آموزشی کانون زبان ایران را پستی دریافت کنید

امیر ثروتی، سرپرست ادارۀ فناوری اطلاعات کانون زبان ایران از ارسال پستی کتب آموزشی برای زبان‌آموزان از ترم تابستان در سراسر کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، ثروتی در خصوص فرآیند ارسال پستی کتب درسی گفت: زبان‌آموزان عزیز می‌توانند پس از مشاهدۀ نمرۀ نهایی خود وارد سایتwww.ilireg.ir و پنل زبان‌آموزان شده و براساس سطح مربوطه نسبت به خرید کتاب خود اقدام نمایند.
وی افزود: در زمان خرید کتاب مبلغ 97/000 ریال بابت هزینۀ ارسال پستی دریافت می‌گردد و براساس آدرسی که در هنگام ثبت‌نام خرید کتاب توسط زبان آموزان در سامانه ثبت شده است، ارسال پستی کتاب صورت می‌گیرد.
ثروتی ادامه داد: قرار است براساس هماهنگی‌های لازم با ادارۀ پست، در بازۀ زمانی 3 تا 5 روزه این کتاب‌ها در اختیار زبان‌آموزان قرار بگیرد و ماموران پست طی2 مرحله مراجعه به آدرس‌های پستی این فرآیند را انجام دهند. قرار است در صورتی که در این دو مرحله زبان‌آموزان کتاب را دریافت نکردند از طرف ادارۀ پست پیامکی به زبان‌آموزان ارسال شود تا برای دریافت کتاب‌ها به ادارۀ پست مراجعه نمایند.
سرپرست ادارۀ فناوری اطلاعات کانون زبان ایران هدف از این اقدام را سهولت در فرآیند ارسال کتاب‌ها، جلوگیری از ازدحام زبان‌آموزان در روزهای شروع کلاس‌ها و انجام برنامهریزی‌های دقیق‌تر در این حوزه عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد: در این مرحله فقط محصولات آموزشی از طریق ادارۀ پست ارسال می‌گردد و محصولات کمک آموزشی همچنان از طریق مراکز آموزشی قابل تهیه می‌باشد.
ثروتی ادامه داد: از زبان‌آموزان عزیز خواهشمندیم از مراجعه به مراکز آموزشی جهت دریافت کتاب خودداری نمایند.