اطلاعیه

زبان آموزانی که ثبت نام کلاس آنلاین انجام داده اند،

کلاسها در حال برگزاری ست،

اگر در روز و ساعت کلاس وارد سایت نشوند غیبت ثبت خواهد شد.

 

آدرس سایت کلاس آنلاین: e-ili.ir

نکته: فایل پادکست جلسات 2 تا 6 در سایت  www.ilireg.ir /قسمت ثبت نام اینترنتی و دریافت کارت کلاسی/ قسمت پادکست های آموزشی جهت دانلود قرار داده شده است.

 

 

اطلاعیه مهم در خصوص کلاس های آنلاین کانون زبان ایران
همانطور که می دانید کانون زبان ایران به اجبار شرایط حاکم بر کشور در شیوع ویروس کرونا، با اهدافی چون حفظ پیوستگی یادگیری زبان، راه‌اندازی ساز و کار برگزاری کلاس‌های آنلاین را در دستور کار قرار داد.

زبان آموزان عزیز کانون زبان ایران

همانطور که می دانید کانون زبان ایران به اجبار شرایط حاکم بر کشور در شیوع ویروس کرونا، با اهدافی چون حفظ پیوستگی یادگیری زبان، راه‌اندازی ساز و کار برگزاری کلاس‌های آنلاین را در دستور کار قرار داد.

انجام چنین پروژه‌ای در این مقیاس با توجه به زمان نسبتاً کوتاه برای برنامه ریزی، اجرا و دریافت بازخوردهای اصلاحی بسیار دشوار بود. در حالی که تیم های پر تعداد و سخت کوش فنی سامانه و پشتیبانی، شبانه روز در حال تلاشند تا دستاورد نوینی را برای نام پرافتخار کانون زبان رقم بزنند، زیرساختهای فناورانه کشور مانع موفقیت صد در صدی شده است. البته در چند روز اخیر، بسیاری از مشکلات عمده استخراج، تحلیل و رفع شده‌اند و این روند انشاء الله تا رفع کامل نواقص ادامه خواهد داشت.
با این حال، نظر به اینکه پیش تر هم حضور در این ترم، در نظر خواهی به انتخاب گذاشته شده بود، بار دیگر این فرصت در اختیار زبان آموزان بزرگواری که ابراز نارضایتی می نمایند خواهد بود تا در صورت صلاحدید انصراف خود را از کلاس‌های ترم بهار اعلام دارند و از مرخصی ترمی استفاده کنند.
لذا از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۱۰ خرداد تا ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۱۲ خرداد، تمامی زبان آموزان عزیز فرصت اعلام درخواست انصراف از ترم بهار را از طریق سامانه ثبت نام (قسمت ثبت نام اینترنتی www.ilireg.ir )خواهند داشت تا اگر به هر دلیل ادامه ترم را مفید نمی‌دانند، از مرخصی استفاده فرمایند. طبعاً کلاسهایی که از حد نصاب خارج می‌شوند نیز برای ترم بهار کنسل می شوند.
لازم به ذکر است که امکان ثبت نام جدید وجود ندارد و البته کانون زبان امید واثق دارد که کلاسهای هفته‌های بعد با کیفیت بهتر و کارآمدتر برگزار شود.
امید آنکه کانون زبان در کنار سایر تلاشگران کشور عزیزمان هر روز با پیشرفت و توسعه، زمینه ساز موفقیتهای شما عزیزان را فراهم آورد.

۶ خرداد ماه؛ شروع کلاس‌های آنلاین کانون زبان براساس تقویم آموزشی جدید ترم بهار

۶ خرداد ماه؛ شروع کلاس‌های آنلاین کانون زبان براساس تقویم آموزشی جدید ترم بهار
دکتر علیرضا اسلامی، معاون آموزشی کانون زبان ایران از آغاز کلاس‌های آنلاین این مجموعه آموزشی به صورت با کیفیت و جامع از روز سه‌شنبه ۶ خردادماه (پس از ماه مبارک رمضان) خبر داد و عنوان کرد: از این تاریخ کلاس‌ها بر اساس تقویم آموزشی جدید ترم بهار به صورت کامل اجرایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، اسلامی در خصوص راه‌اندازی سامانه‌های آموزش تحت وب در این مجموعه عنوان کرد: چنانچه می‌دانید در شرایط جاری دنیا و کشور عزیزمان ایران، استمرار آموزش‌ها از مسیرهای تحت‌ وب، مبنایی معقول و منطقی و راهکاری ضروری قلمداد می‌شود، با این رویکرد و نظر به پیشتازی کانون زبان در عرصه‌های آموزش، راه‌اندازی سامانه‌های آموزشِ تحت وب در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: در هفته‌ای که گذشت، سامانه‌های مذکور مورد آزمایش، تست و ارزیابی قرار گرفت و اشکالات آن در حجم مخاطبان کانون زبان و رفتار شناسی منحصر به فرد آن، استخراج شد؛ اکنون این سامانه نیازمند بازطراحی و معماری مجدد ساختار تحت وب و منابع پشتیبان است تا اشکالات آن را کاملا مرتفع سازد. در برهه زمانی پیش رو تا آغاز کلاس‌ها، زمانبندی کلاس‌ها متناسب با اقتضائات سامانه آموزشی تغییراتی خواهد داشت که از طریق مراکز آموزشی اطلاع‌رسانی و پیگیری خواهد شد و همچنین ثبت‌نام جدید نیز صورت خواهد گرفت.
ایشان خاطر نشان کرد: البته جلسات رفع اشکال حضوری نیز برای اواخر ترم بهار تدارک دیده شده است تا از این طریق بر کیفیت آموزش آنلاین افزوده شود. علاوه بر این، پادکست‌های آموزشی سیلابس‌های درسی در سامانه آموزشی (در حساب کاربری ثبت نام) برای زبان‌آموزان ترم بهار از ششم خرداد بارگذاری خواهد شد که مکمل آموزش‌های آنلاین در کلاس‌ها خواهد بود.
معاون آموزشی کانون زبان ایران در بخش پایانی سخنانش به زبان‌آموزان اطمینان داد که اصلاحات پیش رو در سامانه، موجب ارتقای اساسی در کیفیت آموزش‌های آنلاین خواهد شد و کلاس‌های مذکور از ششم خردادماه برقرار خواهد بود.

آدرس سایت برای کلاس آنلاین بهار 99 :  e-ili.ir

پس از ورود به سایت/ نام کاربری: شماره زبان آموزی و رمز عبور: کد ملی را وارد نمایید.

ورود به سایت فقط در زمان ساعت کلاس امکان پذیر است.

پس از ورود بروی سطح زبان آموز کلیک کنید و سپس گزینه پیوستن به جلسه

نکته: زبان سیستم موقع ورود اعداد حتما انگلیسی باشد.

نکته: اگر از موبایل استفاده میکنید حتما vpn خاموش باشد.

شماره پشتیبانی: 91070008-012 ساعت 8 صبح تا 8 شب

شعبه از ساعت 14 الی 19 پاسخگو میباشد بغیر از پنجشنبه / شماره مرکز 32118968

 

 

 

 

در گفت و گویی با معاون آموزشی کانون زبان بررسی شد؛ تفاوت کلاس‌های آنلاین با آفلاین

دکتر علیرضا اسلامی، معاون آموزشی کانون زبان ایران در خصوص تفاوت کلاس‌های آنلاین با آفلاین عنوان کرد: در کلاس‌های آفلاین و مجازی صرفا در یک گروه تعدادی ویدئو ارسال می‌شود، اما در کلاس آنلاین، مدرس و زبان آموز هم‌زمان وارد سامانه می‌شوند و می‌توانند با یکدیگر مکالمه صوتی و حتی تصویری داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، وی افزود: کلاس آنلاین در همان روز و ساعت انتخاب شده توسط زبان‌آموز در زمان ثبت‌نام شروع و تمام می‌شود و در آن فقط زبان‌آموزان همان کلاس حضور خواهند داشت؛ در واقع شیوه ارتباط در کلاس آنلاین کاملا شبیه کلاس حضوری است فقط در بستر اینترنت صورت می‌گیرد.
اسلامی ادامه داد: در شیوه آنلاین امکان مکالمه بین مدرس و زبان‌آموز و همچنین زبان‌آموزان با یکدیگر میسر است، علاوه بر این همۀ زبان‌آموزان می‌توانند مدرس خود را ببینند و در صورت نیاز، مدرس نیز می‌تواند زبان‌آموز را مشاهده نماید، چیزی شبیه ویدئو کنفرانس.
معاون آموزشی کانون زبان گفت: قابلیت‌هایی دیگری همچون نمایش تصویر، بنر، پخش پادکست، پخش ویدئو کلیپ، کلیپ صوتی و پاورپوینت در این سامانه وجود دارد، همچنین مدرس می‌تواند در این محیط از زبان‌آموزان سوال بپرسد، امتحان بگیرد و تکالیف آن‌ها را بررسی نماید؛ امکان ضبط محتوای کلاس نیز وجود دارد.
ایشان همچنین خاطر نشان کرد: برای ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و همچنین ایجاد پایداری و افزایش سرعت، تعداد 32 سرور به تعداد استان‌ها (2 سرور برای استان تهران) در نظر گرفته‌ایم و امیدواریم بتوانیم به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیاز زبان‌آموزان عزیز باشیم.

نحوه برگزاری کلاسهای ترم بهار کانون زبان ایران اعلام شد

کانون زبان ایران در پی شیوع بیماری کرونا در برخی از استان های کشور به منظور حفظ سلامتی زبان آموزان و توجه به آموزش مستمر و پیوسته، پس از برگزاری جلسات کارشناسی، شیوه های متفاوتی را برای برگزاری ترم بهار در استان های مختلف در نظر گرفته است.

در استان گیلان به علت عدم صدور مجوز از سوی ستاد مبارزه با بیماری استانها برای برگزاری کلاسهای حضوری، ترم بهار فقط به صورت آنلاین خواهد بود.

بر این اساس و با توجه به زیرساخت های فراهم شده و مزایای علمی و آموزشی و امکان تسریع در شروع کلاسها، بستر لازم برای شرکت در کلاس ها به صورت آنلاین (برخط، زنده، صوتی و تصویری) فراهم شده است زیرا گذشته از اینکه تفاوتی چندانی با کلاس حضوری ندارد، مدرس و زبان آموزان به صورت زنده و چهره به چهره در تعامل خواهند بود.

زبان آموزان کانون زبان که در ترم بهار ثبت نام کرده اند، لازم است از روز یکشنبه 7 اردیبهشت ماه به سامانه register.ili.ir مراجعه و با ورود به حساب کاربری خود، پس از مطالعه روش برگزاری کلاس، نظر خود را در ارتباط با ثبت نام آنلاین و یا درخواست مرخصی ترم بهار و ارجاع ثبت نام خود به ترم بعدی اعلام نمایند. (مهلت تا 16 اردیبهشت)

 

کلاس‌های کانون زبان با تاخیر برگزار می‌شوند

دکتر علیرضا اسلامی، معاون آموزشی کانون زبان از تاخیر در برگزاری کلاس‌های ترم بهار این مجموعۀ آموزشی با توجه به روند شیوع بیماری کرونا در کشور و به منظور حفظ سلامت زبان‌آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، ایشان ادامه داد: حفظ سلامت زبان‌آموزان و مدرسین برای ما در اولویت قرار دارد و امیدواریم شیوع بیماری کرونا روندی نزولی را در پی داشته باشد تا بتوانیم درصورت موافقت ستاد مبارزه با کرونا، انشاالله کلاس‌های ترم بهار را از 20 اردیبهشت‌ ماه با حفظ اصول بهداشتی و در نظر گرفتن پروتکل‌های وزارت بهداشت برگزار کنیم.