«مرکز ارتباط و پشتیبانی» کانون زبان ایران راه‌اندازی شد

«مرکز ارتباط و پشتیبانی» کانون زبان ایران راه‌اندازی شد
مهدی شرافتی نژاد، مسئول دفتر توسعه و نوآوری آموزشی کانون زبان ایران از راه اندازی «مرکز ارتباط و پشتیبانی» در این مجموعه آموزشی خبر داد و افزود: زبان آموزان و مدرسان کانون زبان از این پس برای پیگیری مشکلات آموزشی، فنی و همچنین ثبت پیشنهادات، انتقادات و شکایات خود می‌توانند به صورت متمرکز، با «مرکز ارتباط و پشتیبانی» کانون زبان ایران با شماره تلفن 91070008-021 تماس حاصل نمایند.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، وی عنوان کرد: به منظور تکریم مخاطبان و تسهیل پیگیری امور ایشان، کارشناسان پشتیبانی این مرکز در روزهای کاری از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخگوی مخاطبان خواهند بود و در ساعات غیرکاری از طریق پیام‌گیر، موارد ثبت و بررسی خواهد شد.

6 خردادشروع کلاس های ترم بهار99

۶ خرداد ماه؛ شروع کلاس‌های آنلاین کانون زبان براساس تقویم آموزشی جدید ترم بهار
دکتر علیرضا اسلامی، معاون آموزشی کانون زبان ایران از آغاز کلاس‌های آنلاین این مجموعه آموزشی به صورت با کیفیت و جامع از روز سه‌شنبه ۶ خردادماه (پس از ماه مبارک رمضان) خبر داد و عنوان کرد: از این تاریخ کلاس‌ها بر اساس تقویم آموزشی جدید ترم بهار به صورت کامل اجرایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، اسلامی در خصوص راه‌اندازی سامانه‌های آموزش تحت وب در این مجموعه عنوان کرد: چنانچه می‌دانید در شرایط جاری دنیا و کشور عزیزمان ایران، استمرار آموزش‌ها از مسیرهای تحت‌ وب، مبنایی معقول و منطقی و راهکاری ضروری قلمداد می‌شود، با این رویکرد و نظر به پیشتازی کانون زبان در عرصه‌های آموزش، راه‌اندازی سامانه‌های آموزشِ تحت وب در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: در هفته‌ای که گذشت، سامانه‌های مذکور مورد آزمایش، تست و ارزیابی قرار گرفت و اشکالات آن در حجم مخاطبان کانون زبان و رفتار شناسی منحصر به فرد آن، استخراج شد؛ اکنون این سامانه نیازمند بازطراحی و معماری مجدد ساختار تحت وب و منابع پشتیبان است تا اشکالات آن را کاملا مرتفع سازد. در برهه زمانی پیش رو تا آغاز کلاس‌ها، زمانبندی کلاس‌ها متناسب با اقتضائات سامانه آموزشی تغییراتی خواهد داشت که از طریق مراکز آموزشی اطلاع‌رسانی و پیگیری خواهد شد و همچنین ثبت‌نام جدید نیز صورت خواهد گرفت.
ایشان خاطر نشان کرد: البته جلسات رفع اشکال حضوری نیز برای اواخر ترم بهار تدارک دیده شده است تا از این طریق بر کیفیت آموزش آنلاین افزوده شود. علاوه بر این، پادکست‌های آموزشی سیلابس‌های درسی در سامانه آموزشی (در حساب کاربری ثبت نام) برای زبان‌آموزان ترم بهار از ششم خرداد بارگذاری خواهد شد که مکمل آموزش‌های آنلاین در کلاس‌ها خواهد بود.
معاون آموزشی کانون زبان ایران در بخش پایانی سخنانش به زبان‌آموزان اطمینان داد که اصلاحات پیش رو در سامانه، موجب ارتقای اساسی در کیفیت آموزش‌های آنلاین خواهد شد و کلاس‌های مذکور از ششم خردادماه برقرار خواهد بود.

پروتکل برگزاری کلاسهای حضوری ترم بهار 1399

بسم الله الرحمن الرحیم
پروتکل برگزاری کلاسهای حضوری ترم بهار 1399
1- کلاس ها طبق تقویم آموزشی از 20 اردیبهشت آغاز و تا 18 تیرماه ادامه خواهد داشت و استانهایی که از 6 خرداد کلاسها را شروع می کنند باید با برگزاری جلسات جبرانی تعداد جلسات را به حد نصاب 18 جلسه ای برای ترم بهار، برسانند.
2- مدت زمان کلاس ها به صورت زیر خواهد بود :
الف) گروه کودک : 18 جلسه 100 دقیقه ای (معادل 20 جلسه 90 دقیقه ای)
ب) گروه نوجوان : 18 جلسه 100 دقیقه ای (معادل 20 جلسه 90 دقیقه ای)
ج) گروه جوان و بزرگسال : 18 جلسه 115 دقیقه ای (معادل 20 جلسه 105 دقیقه ای)
3- زبان آموزان می توانند ضمن استفاده از کلاس، از پادکست های درسی آپلود شده در پنل زبان آموزشی شان جهت غنی شدن آموزش ها استفاده نمایند.
4- در کلاس های حضوری سرانه فضای محیطی هر زبان آموز به میزان 2 متر مربع خواهد بود. یعنی کلاس 20 متر مربعی برای حداکثر 10 زبان آموز مورد استفاده قرار گیرد و شیوه چینش صندلی ها به صورت سنتی نباشد و از روشهای دور نشینی با رعایت فاصله مربوطه، استفاده از صندلی خالی بهره گرفته شود و هیچ کلاسی حتی بار رعایت فاصله محیطی، نباید بیش از 15 نفر باشد.
5- همه صندلی و دستگیره ها و مسیرهای ورودی و خروجی و سرویس های بهداشتی و محل های تماس زبان آموزان و مدرسان هر روز صبح از ساعت 10 تا 12 ضدعفونی شود. در صورت استفاده از محلول رقیق شده هیپو کلریت سدیم، توجه شود که این محلول تنها 15 دقیقه پایایی ویروس زدایی و پس از آن مجدد محلول جدید باید ساخته شود.
6- تمامی پنجره ها و در کلاس، هنگام برقراری کلاس و حضور زبان آموزان باز باشد.
7- پایش سلامت عزیزان زبان آموز به صورت مستمر صورت پذیرد تا در صورتی که خدای ناکرده عزیزی دچار علایم ظاهری بود از محیط آموزشی دور نگه داشته شود.
8- استفاه از ماسک برای همه زبان آموزان و مدرسان و کارکنان هنگام حضور در مرکز الزامی است و استفاده از دستکش یکبار مصرف به همه عزیزان توصیه شود.
9- تبادل کاغذ تحت هر عنوانی مثل کوئیز، تکلیف و… ممنوع بوده و پرسش و پاسخ صرفاً به صورت شفاهی صورت می گیرد
10- هر نوع تماس و لمس دیگران و لوازم اعم از کتاب درسی، کتاب کار، کیف و… توسط فرد دیگر ممنوع می باشد.
11- توصیه می شود که برای تردد به مراکز آموزشی، حتی المقدور از حمل و نقل عمومی استفاده نشود.
12- شرکت در کلاسهای حضوری برای مدرسان محترم و زبان آموزان عزیزی که دارای بیماری های زمینه ای (اعم از آسم، دیابت، ام اس، نقص خودایمنی و…) هستند ممنوع بوده و این عزیزان تنها می توانند در کلاس های آنلاین شرکت کنند.
13- در نهایت متذکر می شود حفظ سلامت فردی و جمعی زبان آموزان، مدرسان، کارکنان و اولیای زبان آموزان اولویت اول برای کانون زبان است و رعایت سایر موارد درج نشده در راستای مطلوب تر شدن فضای آموزشی مورد انتظار می باشد.

معاونت آموزشی کانون زبان ایران

پروتکل برگزاری کلاس های آنلاین ترم بهار99

سم الله الرحمن الرحیم
پروتکل برگزاری کلاس های آنلاین ترم بهار 1399
1- کلاس های آنلاین کانون زبان ایران در ترم بهار بر روی بستر اختصاصی (به نشانی: e-ili.ir) به صورت زنده، تصویری و با تعامل دو طرفه مدرس و زبان آموز برگزار خواهند شد.
2- برنامه ریزی کلاس های آنلاین بر اساس روال کلاس‌بندی و زمانبندی ترم های گذشته طبق رویه جاری در همان روز و ساعت تعیین شده در سامانه آموزشی می باشد.
3- جابجایی و تغییر کلاس زبان آموزان تا جلسه چهارم و با در نظر گرفتن حد نصاب کف و سقف کلاس مبدأ و مقصد میسر است.
4- جهت حفظ کیفیت آموزش در کلاس مجازی و امکان تعامل بیشتر و بهتر مدرس با زبان آموزان حداقل تعداد زبان آموز 7 و حداکثر 15 نفر تعیین شده است.
5- کلاس های آنلاین برای زبان آموزانی که مشمول و یا متقاضی آموزش آنلاین می باشند طبق تقویم آموزشی دربازه 20 اردیبهشت تا 18 تیرماه برگزار خواهند شد و برای زبان آموزانی که از 6 خرداد کلاس های خود را به صورت حضوری آغاز خواهند کرد به مدت 4 جلسه آموزشی از 20 اردیبهشت تا 6 خرداد برگزار خواهند شد.
6- مدت زمان کلاس ها به صورت زیر خواهد بود :
الف) گروه کودک : 18 جلسه 100 دقیقه ای (معادل 20 جلسه 90 دقیقه ای)
ب) گروه نوجوان : 18 جلسه 100 دقیقه ای (معادل 20 جلسه 90 دقیقه ای)
ج) گروه جوان و بزرگسال : 18 جلسه 115 دقیقه ای (معادل 20 جلسه 105 دقیقه ای)
7- حضور زبان آموزان در کلاس آنلاین توسط مدرس و سامانه آموزش آنلاین و حضور مدرسین توسط سامانه مذکور ثبت می گردد.
8- جهت غنی تر کردن آموزش زبان آموزان، پادکست ها و فایلهای متنی تدریس دروس مربوطه در پنل زبان آموزی ایشان بارگزاری و قابل استفاده خواهند بود. (ویژه دوره های زبان انگلیسی)

 

معاونت آموزشی کانون زبان ایران

تفاوت کلاس های آنلاین با آفلاین

در گفت و گویی با معاون آموزشی کانون زبان بررسی شد؛ تفاوت کلاس‌های آنلاین با آفلاین
دکتر علیرضا اسلامی، معاون آموزشی کانون زبان ایران در خصوص تفاوت کلاس‌های آنلاین با آفلاین عنوان کرد: در کلاس‌های آفلاین و مجازی صرفا در یک گروه تعدادی ویدئو ارسال می‌شود، اما در کلاس آنلاین، مدرس و زبان آموز هم‌زمان وارد سامانه می‌شوند و می‌توانند با یکدیگر مکالمه صوتی و حتی تصویری داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، وی افزود: کلاس آنلاین در همان روز و ساعت انتخاب شده توسط زبان‌آموز در زمان ثبت‌نام شروع و تمام می‌شود و در آن فقط زبان‌آموزان همان کلاس حضور خواهند داشت؛ در واقع شیوه ارتباط در کلاس آنلاین کاملا شبیه کلاس حضوری است فقط در بستر اینترنت صورت می‌گیرد.
اسلامی ادامه داد: در شیوه آنلاین امکان مکالمه بین مدرس و زبان‌آموز و همچنین زبان‌آموزان با یکدیگر میسر است، علاوه بر این همۀ زبان‌آموزان می‌توانند مدرس خود را ببینند و در صورت نیاز، مدرس نیز می‌تواند زبان‌آموز را مشاهده نماید، چیزی شبیه ویدئو کنفرانس.
معاون آموزشی کانون زبان گفت: قابلیت‌هایی دیگری همچون نمایش تصویر، بنر، پخش پادکست، پخش ویدئو کلیپ، کلیپ صوتی و پاورپوینت در این سامانه وجود دارد، همچنین مدرس می‌تواند در این محیط از زبان‌آموزان سوال بپرسد، امتحان بگیرد و تکالیف آن‌ها را بررسی نماید؛ امکان ضبط محتوای کلاس نیز وجود دارد.
ایشان همچنین خاطر نشان کرد: برای ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و همچنین ایجاد پایداری و افزایش سرعت، تعداد 32 سرور به تعداد استان‌ها (2 سرور برای استان تهران) در نظر گرفته‌ایم و امیدواریم بتوانیم به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیاز زبان‌آموزان عزیز باشیم.

برگزاری مجدد آزمون آنلاین ترم زمستان 98

برگزاری مجدد آزمون آنلاین ترم زمستان ٩٨
کانون زبان ایران در نظر دارد با توجه به شرایط ویژه پیش آمده در ترم زمستان (شیوع بیماری کرونا، احترام به فاصله‌گذاری اجتماعی، مشکلات مربوط به سرعت اینترنت و…) اقدام به برگزاری مجدد آزمون آنلاین زبان انگلیسی برای گروه‌های سنی نوجوان، جوان و بزرگسال نماید.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، امکان شرکت در این آزمون صرفا برای غایبین آزمون آنلاین ترم زمستان و افرادی که نمره قبولی فاینال در آن آزمون را کسب نکرده‌اند فراهم شده است.
لازم به ذکر است، با توجه به کمبود سرورهای فعال در کشور (به خاطر استفاده فراوان کسب و کارها در شرایط شیوع بیماری) و هزینه بالای تخصیص سرور برای برگزاری این آزمون، هزینه شرکت مجدد در این آزمون مبلغ ٣٧ هزار و ٤٠٠ تومان تعیین شده است.
همچنین داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت exam.ili.ir از ساعت ٩ صبح روز شنبه ١٣ اردیبهشت ماه تا ساعت ٢١ روز دوشنبه ١٥ اردیبهشت ماه نسبت به شرکت مجدد در آزمون اقدام نمایند.
شایان ذکر است، هر زبان آموز تنها یک بار حق شرکت در این آزمون را دارد و به دلیل شروع ترم بهار از بیستم اردیبهشت ماه، فرصت آزمون مجدد به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

کلاس های ترم بهار99

زبان آموزان عزیز کانون زبان ایران
سلام
چنانچه می‌دانید شیوع بیماری کرونا، همچنان در برخی از استانهای کشور عزیزمان ادامه دارد و حفظ سلامتی شما برای مدرسان و کارکنان کانون زبان، بسیار مهم است.
از طرفی آموزش زبان باید مستمر و پیوسته باشد چراکه زبان فرار است و ممکن است فاصله زمانی، موجب خلا در زنجیره یادگیری شود.
بر این اساس و با توجه به شرایط حاکم بر استان و شهر خود، از روز یکشنبه مورخ ۷ اردیبهشت ماه با مراجعه به سامانه www.ilireg.ir لطفا یکی از گزینه های زیر را در خصوص ترم بهار انتخاب نمایید:

الف) در صورت شروع کلاسها از ۲۰ اردیبهشت، با رعایت کامل اصول و‌ پروتکلهای بهداشتی، در کلاسها به صورت حضوری شرکت خواهم کرد (برای استانهای خراسان شمالی، سیستان، کهکیلویه و بویراحمد، هرمزگان)

ب) در صورت شروع کلاسها از ۶ خرداد، با رعایت کامل اصول و‌ پروتکلهای بهداشتی، در کلاسها به صورت حضوری شرکت خواهم کرد (برای استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، کرمان، کردستان، همدان)

ج) در ۴ جلسه ابتدای ترم (اردیبهشت) به صورت آنلاین شرکت میکنم و در صورت موافقت ستاد مدیریت بیماری استان در کلاسهای خردادماه با رعایت کامل اصول و پرتکلهای بهداشتی به صورت حضوری شرکت خواهم کرد و درصورتی که ستاد مدیریت بیماری مجوز کلاس حضوری ندهد، تا پایان ترم به صورت آنلاین ادامه خواهم داد. (برای استانهای اصفهان، خوزستان، سمنان، لرستان، کرمانشاه، گلستان، فارس، مازندران، مرکزی، یزد)

د) در کل کلاسهای ترم بهار به صورت آنلاین شرکت می کنم و تمامی جلسات را از طریق اینترنت به صورت برخط حاضر خواهم بود. (برای استانهای البرز، تهران، خراسان رضوی، گیلان، قم و همه استانهای بند الف و ب و ج درصورت تمایل)

ه) در کلاسهای ترم بهار شرکت نمی‌کنم و از مرخصی یک ترم استفاده میکنم و شهریه پرداختی در حساب کاربری‌ام برای ترم تابستان ذخیره شود

با توجه به زیرساخت های فراهم شده و مزایای علمی و آموزشی و امکان تسریع در شروع کلاسها توصیه کانون زبان به زبان آموزان و خانواده های محترم آن ها انتخاب گزینه « د » و شرکت در کلاس ها به صورت آنلاین است زیرا گذشته از اینکه تفاوتی چندانی با کلاس حضوری ندارد و مدرس و زبان آموزان به صورت زنده و چهره به چهره در تعامل خواهند بود و زبان آموزان یک استان در صورت وجود ظرفیت می توانند از مدرسان سایر استان ها نیز بهره مند شوند.