ثبت‌نام آزمون جذب مدرس کانون زبان ایران تا ۵ اسفند تمدید شد

ثبت‌نام آزمون جذب مدرس کانون زبان ایران تا ۵ اسفند تمدید شد

مهلت ثبت‌نام اینترنتی آزمون سراسری جذب مدرس کانون زبان ایران تا پایان روز یکشنبه 5 اسفندماه تمدید شد.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، آزمون کتبی جذب مدرس در بخش‌های انگلیسی (کودکان، نوجوانان و بزرگسالان)، فرانسه، عربی، اسپانیایی، آلمانی و روسی در روز جمعه 10 اسفند ماه برگزار می‌شود. گفتنی است تلاش شده است تا پذیرفته شدگان از ترم بهار و تابستان ۱۳۹۸ در استانهای مربوطه به کار گمارده شوند.
علاقه‌مندان به ثبت نام لازم است پس از مطالعه پوشه‌های پیوست به آدرس www.ilireg.ir مراجعه و مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

اطلاعیه آزمون جذب مدرس زمستان 1397

جدول مراکز آزمون جذب مدرس زمستان 1397

ثبت‌نام اینترنتی جذب مدرس کانون زبان ایران

ثبت‌نام اینترنتی جذب مدرس کانون زبان ایران
کانون زبان ایران در نظر دارد آزمون جذب مدرس را در بخش‌های انگلیسی (کودکان، نوجوانان و بزرگسالان)، فرانسه، عربی، برگزار نماید.

این آزمون در روز جمعه 10 اسفند ماه برگزار می شود و داوطلبان در صورت موفقیت در آزمون کتبی، مصاحبه و پس از گذراندن دوره آموزشی پذیرفته خواهند شد.

زمان ثبت‌نام در این آزمون از روز پنجشنبه 18 بهمن ماه در آدرس www.ilireg.ir آغاز می‌شود و تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه 30 بهمن ماه ادامه می‌یابد.

علاقه‌مندان به شرکت در این آزمون می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پوشه ها‌ی پیوست مراجعه نمایند.

اطلاعیه آزمون جذب مدرس زمستان 1397

جدول مراکز آزمون جذب مدرس زمستان 1397

یادگیری زبان خارجی در خواب، غیرممکن نیست

یادگیری زبان خارجی در خواب، غیرممکن نیست

دانشمندان سوئیسی در بررسی جدیدی نشان دادند که یادگیری واژه‌های جدید در خواب، امکان‌پذیر است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، دانشمندان سوئیسی در پژوهش جدیدی دریافته‌اند که به خاطر سپردن و یادگیری واژه‌های یک زبان خارجی هنگام خواب ممکن است. اگر تکرار واژه‌ها در حین خواب بتواند به بهبود ذخیره اطلاعات در بیداری کمک کند، پردازش ابتدایی اطلاعات جدید در طول خواب امکان‌پذیر است و اثر آنها در بیداری هم حفظ خواهد شد.

با توجه به این که شواهدی وجود دارند که نشان می‌دهند خواب می‌تواند اطلاعاتی که هنگام بیداری در مغز شکل گرفته‌اند تقویت کند، پژوهشگران “دانشگاه برن” (University of Bern) سوئیس اکنون دریافته‌اند امکان پردازش اطلاعات در حین خواب وجود دارد.

این گروه پژوهشی دریافته است که خواب می‌تواند به بهبود و تثبیت ذخیره واژه‌ها و اطلاعات در مغز کمک کند تا به یاد آوردن آنها هنگام بیداری ساده‌تر باشد.

در این پژوهش، توانایی فرد در شکل دادن به ارتباطات معنایی جدید میان واژه‌های زبان جدید و ترجمه آنها، در طول حالت فعال مغز موسوم به “حالت بالا” (up-state) بررسی شد.

سلول‌های مغز با نزدیک شدن به مراحل خواب، به تدریج فعالیت هر دو حالت فعال و غیرفعال را با هم تطبیق می‌دهند. سلول‌های مغز در حین خواب و پیش از ورود به حالت غیرفعال، برای مدت کوتاهی فعال می‌شوند. انطباق حالت بالا و حالت غیرفعال مغز موسوم به “حالت پایین” (Down-state)، حدود هر نیم ثانیه تغییر می‌کند.

در مقاله این پژوهش آمده است: هنگامی که فردی در خواب، واژه‌ها را به همراه معادل آنها در زبان دیگر شنید، توانست پس از بیداری آنها را بهتر و با دقت بیشتری در ذهن طبقه‌بندی کند.

دکتر “مارک زوست” (Marc Züst)، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: نواحی مربوط به زبان در مغز و هیپوکامپ که قطب ضروری حافظه است، هنگام بازیابی واژه‌هایی که تکرار آنها در خواب صورت گرفته بود، فعال شدند زیرا این نواحی، معمولاً واسطه‌ای یادگیری واژه‌های جدید در بیداری هستند. این ساختارهای مغز، واسطه‌ای برای شکل‌گیری حافظه به صورت مستقل از حالت عمومی خودآگاهی و ناخودآگاهی در طول خواب عمیق هستند.

“سیمون روچ” (Simon Ruch)، از نویسندگان این پژوهش گفت: ما با بررسی خود توانستیم این ایده را که یادگیری پیچیده در طول خواب عمیق غیرممکن است، رد کنیم.

این پژوهش، در مجله ” Current Biology” به چاپ رسید

چطور با یادگیری زبان، سلامت بدن مان را افزایش دهیم؟

چطور با یادگیری زبان، سلامت بدن مان را افزایش دهیم؟

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، احتمالا امروزه به ضرورت دانستن یک زبان خارجی پی برده اید. در این مطلب به شما می‌گوئیم که چرا نباید بیشتر از این رفتن به کلاس زبان را به تعویق اندازید.

برای یادگیری یک زبان خارجی ممکن است انگیزه‌های مختلفی داشته باشید مثل سفر، موقعیت شغلی بهتر و کسب درآمد بیشتر و از همه مهم تر، سلامتی بیشتر مغز و ذهن.

افزایش قابلیت‌های شناختی: بر اساس مقاله‌ای در سال ۲۰۱۴ در نشریه The Atlantic magazine، یادگیری یک زبان دیگر باعث شکوفایی قابلیت‌های شناختی و توانایی‌های شما می‌شود. به عنوان مثال و بنا بر این مقاله، توسعه مهارت‌های زبانی، به بهبود توانایی افراد در ریاضیات، مهارت‌های خواندن و حتی تمرکز بیشتر کمک می‌کند. این مقاله یادآور می‌شود که افزاد چند زبانه، معمولا در آزمون‌ها موفق‌تر ظاهر می‌شوند و عملکرد بهتری دارند.

همچنین، به عنوان یک نکته شگفت انگیز در این مقاله آمده که یادگیری یک زبان خارجی جدید، به شما در جلوگیری از اشتباهات، که در مقاله تحت عنوان «تله‌های شناختی» آمده، کمک می‌کند. نکته قابل توجه این است که بزرگسالانی که در حال یادگیری یک یا دو زبان خارجی هستند، می‌توانند جلوی پیشرفت زوال شناختی را که منجر به پیری مغز می‌شود، به شکل محسوسی بگیرند. نشریه آمریکایی The Atlantic نیز در مقاله‌ای به این موضوع اشاره می‌کند افرادی که به غیر از زبان مادری خود، به زبان دیگری صحبت می‌کنند، نسبت به سایر افراد دیرتر به زوال عقل دچار می‌شوند.

تقویت اعتماد به نفس: بسیاری از افراد با تصور این که فرایند یادگیری زبان جدید دشوار و دست نیافتنی است، از آن خود داری می‌کنند. در حالی که با شروع این فرایند و حتی با برداشتن گام‌های کوچک، با آزمودن و نشان دادن مهارت‌های خود می‌توانید تحت تاثیر قرار بگیرید یا دیگران را تحت تاثیر قرار دهید. واقعیت این است که با فراگیری یک زبان جدید، اعتماد به نفس بیشتری به دست خواهید آورد، چون این مهارت به شما در برقراری ارتباط‌های موثر کمک می‌کند.

به حداکثر رساندن ظرفیت کسب درآمد: بسیاری از مشاغل پردرآمد نیازمند مهارت‌های زبانی و افراد دو زبانه و چند زبانه است. نشریه علمی آمریکایی Scientific American، ادعا می‌کند تنها ۹ درصد از بزرگسالان آمریکایی می‌توانند به دو زبان صحبت کنند.

افزایش شناخت در حوزه فرهنگ: زمانی که یک زبان خارجی جدید را فرا می‌گیرید، در موقعیت‌های خاصی به شما کمک می‌کند تا از مهارت‌های کلامی تازه به دست آمده خود، استفاده کنید. می‌توانید از این طریق، با افزایش فهم و درک از خود، اطراف و تاثیرات فرهنگی، با دیدگاه‌های مختلف، فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوید و وارد یک دنیای جدید دیگر شوید.

افزایش خلاقیت: یادداشتی در نشریه Huffington Post blog، یادآور می‌شود که صحبت کردن با یک زبان دیگر، تمرین افزایش خلاقیت برای ذهن و مغز است. در واقع در حین صحبت کردن به زبانی دیگر، ذهن شما در ساختاری متفاوت قرار می‌گیرد و شما را وادار می‌کند به روش‌های انتزاعی فکر کنید. این یادداشت همچنین می‌نویسد یادگیری زبان‌های خارجی، مهارت برنامه ریزی، انعطاف پذیری شناختی و توانایی‌های حافظه را که سه ضلع مثلث خلاقیت است، تقویت می‌کند.

افرایش مهارت چند وظیفه‌ای: کسانی که به بیشتر از یک زبان صحبت می‌کنند، به سرعت در حال تغییر هستند و به خصوص در موقعیت‌هایی که از یک زبان به زبان دیگر روی می‌آورند. روزنامه بریتانیایی Daily Mail می‌نویسد صحبت کردن به زبان‌های دیگر، ذهن را مدام مجبور به تمرین و تغییر می‌کند. کلیشه‌ای رایج در میان مردم می‌گوید، احتمال این که کسانی که به چند زبان صحبت می‌کنند، این زبان‌ها را با یکدیگر ترکیب کنند زیاد است، در حالی که برعکس، مهارت چند زبانی به افراد کمک می‌کند تمرکز بیشتری داشته باشند و بتوانند در یک زمان، چند وظیفه را پیش ببرند.