کانون زبانی‌ها روایتگر قصه‌های خود خواهند شد

کانون زبانی‌ها روایتگر قصه‌های خود خواهند شد

کانون زبان ایران از زبان‌آموزان و مدرسان این مجموعۀ آموزشی دعوت به عمل می‌آورد تا با شرکت در اولین دورۀ بخش ویژۀ کانون زبان ایران در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روایتگر قصه‌های خود به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی و اسپانیایی شوند.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، بازخوانی یا بیان روایی قصه‌های کهن، بیان آئین و رسوم ایرانی در قالب تجربه‌ای شخصی و معرفی زیبایی‌ها، مفاخر و ویژگی‌های فرهنگی ایران در قالب قصه به زبان‌های یاد شده از موضوعاتی است که راویان قصه‌ها می‌توانند از آن‌ها بهره گیرند.

بنابراین گزارش، زبان آموزان 10 تا 17 سال، زبان آموزان 18 سال به بالا و همچنین مربیان و مدرسان کانون زبان ایران می‌توانند در فیلمی 90 ثانیه‌ای به روایت قصۀ خود پرداخته و سپس آن را در قالب mp4 و با حجم حداکثر 400 مگابایت تا تاریخ 10 مهرماه 1398 در سایت مربوط به جشنواره به آدرس www.kanoonfest.ir بارگذاری نمایند.

همچنین تصویربرداری موبایلی حتما باید به صورت افقی و دارای صدای مطلوب باشد و انتخاب پوشش، مناسب با محتوای قصه و منطبق با شئونات اسلامی صورت پذیرد. توصیه می‌شود استفاده از نمادهای فرهنگی و ویژگی‌های بومی و سنتی هر استان و توجه به فضای محیطی، علائم، تابلوها و… در پس زمینۀ فیلم مد نظر شرکت‌کنندگان قرار گیرد.

علاوه براین، ضروری است چکیدۀ فارسی آثار ارسالی در سایت جشنواره ثبت شود.

گفتنی است، پنج اثر برتر توسط هیات داوران انتخاب و جوایز ایشان مطابق با اعلام جشنواره اعطا و آثار برگزیده از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری منتشر خواهد شد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره در آدرس www.kanoonfest.ir  مراجعه نمایند و یا با دبیرخانۀ جشنواره با شماره تلفن 88492491-021 تماس حاصل نمایند.

«روایت سربلندی»، مسابقۀ شعر عاشورایی به زبان انگلیسی

«روایت سربلندی»، مسابقۀ شعر عاشورایی به زبان انگلیسی

کانون زبان ایران مسابقۀ شعر عاشورایی به زبان انگلیسی با عنوان «روایت سربلندی» را به منظور تعظیم شعائر حسینی و هم‌راهی و پاس‌داشت آن با رویکرد فرهنگی برای زبان آموزان، مدرسان و کارکنان کانون زبان و نیز سایر علاقه‌مندان به این حوزه برگزار می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، محورهای این مسابقه عبرت‌های عاشورا، تبیین قیام سیدالشهدا (ع)، بیان عواطف و احساسات نسبت به سیدالشهدا و اهل ‌بیت (ع) و بیان جنبه‌های حماسی واقعه عاشورا با تکیه بر شعار «شیعه ذلت‌ نمی‌پذیرد» است.

بنابراین گزارش، مهلت ارسال آثار تا تاریخ 20 مهرماه است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه این مسابقه با شماره تلفن 88492491 تماس حاصل نمایند.

گفتنی است، داوری آثار ارسال شده توسط کارشناسان فرهنگی و مسلط به زبان انگلیسی کانون زبان ایران انجام می‌پذیرد و از برندگان طی مراسمی تقدیر خواهد شد.

پرداخت اینترنتی شهریه ترم پاییز 98

زبان آموزان محترم، جهت پرداخت اینترنتی شهریه به موارد زیر توجه فرمایید: 

۱٫ زبان آموزان در صورت مطمئن بودن از ثبت نام در ترم پایییز 98 در دو مرحله می بایست به آدرس www.ilireg.ir مراجعه نمایند :

الف) پرداخت اینترنتی شهریه:

ازساعت ۱۰ صبح  سه شنبه مورخ 98/06/12 الی 10 صبح دوشنبه 98/06/25

  • توجه:پرداخت از طریق اینترنت به منزله ثبت نام قطعی کلاس نمی باشد.
  • جهت مشاهده نحوه پرداخت اینترنتی شهریه ادامه خواندن را کلیک نمایید.

ادامه خواندن پرداخت اینترنتی شهریه ترم پاییز 98

راهنمای شرکت در آزمون آنلاین تابستان 98

راهنمای شرکت در آزمون آنلاین تابستان 98

زبان‌آموزان عزیز می‌توانند 2 بار در آزمون آنلاین ترم تابستان شرکت کنند که البته بار دوم اختیاری خواهد بود و بالاترین نمره برای این عزیزان منظور خواهد شد.

 آزمون از ساعت 6 صبح روز یکشنبه 17 شهریور ماه آغاز می‌شود و در ساعت 17 روز یکشنبه 24 شهریور ماه به پایان می‌رسد.

http://exam.ili.ir

جهت کسب اطلاعات بیشتر فایل زیر را مشاهده نمایید.

راهنمای شرکت در آزمون آنلاین تابستان 98

گفت و گویی دربارۀ سوالات آزمو‌ن‌های آنلاین کانون زبان:

گفت و گویی دربارۀ سوالات آزمو‌ن‌های آنلاین کانون زبان:

آزمون‌های آنلاین کانون زبان ایران از امروز یکشنبه 17 شهریور ماه آغاز می‌شود و در روز یکشنبه 24 شهریورماه به پایان می‌رسد. طراحی سوالات این آزمون بر عهدۀ تیمی از کارشناسان و مدرسان معاونت‌های پژوهش و آموزش این مجموعه بوده است.
سرگروه این تیم در خصوص مبنایی که برای برگزاری آزمون به صورت کتبی و یا آنلاین در نظر گرفته شده است، گفت: در سه سطح نهایی از سطوح بزرگسالان که به صدور گواهینامه می‬‌انجامد، آزمون پایان‬‌ترم به صورت کتبی و در بقیه سطوح بزرگ‌سال و کلیه سطوح نوجوانان به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، وی در خصوص سوالات این آزمون افزود: سوالات آزمون‬های آنلاین شامل بخش‌های واژگان، درک مطلب متون و گرامر است؛ سوالات در طیف آسان تا سخت طراحی و برای ارائه به صورت آنلاین به شکل تصادفی انتخاب می‌شوند. در نتیجه ترتیب سختی و آسانی در آن‌ها مطرح نیست.
ایشان در خصوص مدت زمان پاسخگویی به سوالات عنوان کرد: زمان پاسخگویی به هر سوال بر حسب معیارهای استاندارد در نظر گرفته می‌شود و بیشتر زبان‌آموزان در مدتی کوتاه‬تر از زمان داده شده، آزمون را به اتمام می‬رسانند. به طور کلی بهتر است زبان‌آموزان در مورد مدیریت زمان پاسخگویی به آزمون، تمرین کنند.
وی پیرامون مزیت‌های آزمون آنلاین بیان کرد: سیستم‬های آموزشی جهانی آزمون آنلاین را به عنوان ابزاری برای سنجش انتخاب کرده‌اند و هرچه بیشتر به سمت آن در حرکت هستند. این امر به دلیل مزایای متعدد این شکل از آزمون است که از جمله آن می‌توان به تجزیه و تحلیل آماری سریع و دقیق با توجه به متغیرهای گوناگون، مدیریت زمان مطلوب، حصول اطمینان بیشتر در مورد ایمنی و محرمانه بودن آزمون‌ها، سطح بالای شفافیت روند تولید، اجرا و اعلام نتایج آزمون و در دسترس بودن برای زبان‌آموزان در اماکن مختلف و انعطاف‌پذیری اشاره کرد.
همچنین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اجرا، صرفه‌جویی در  وقت و انرژی نیروی انسانی، صرفه جویی کامل در مصرف کاغذ و اثرات مثبت زیست محیطی، کاهش هزینه‌های لجستیکی، نمره‌دهی سریع و پردازش نتایج و ثبت آ‌ن‌ها، بهره‌گیری از آزمون‌سازی مشارکتی، امکان استفاده از برنامه‌های تجمیع سوالات خودکار، قابلیت مقایسه با سطوح آموزشی جهانی، سازگاری با الزامات عصر دیجیتال و تردد کمتر در ترافیک و کمک به رفاه فردی و خانوادگی از دیگر مزیت‌های برگزاری آزمون به صورت آنلاین است که ایشان به آن‌ها اشاره کرد.
سرگروه تیم طراحی سوالات آزمون آنلاین خاطر نشان کرد: به طور کلی می‬توان گفت که آزمون آنلاین در ابعاد تولید، نظارت بر اجرا و نمره‌دهی در مقایسه با سایر اشکال آزمون از کارایی بالاتری برخوردار است.
وی در خصوص اقداماتی که به منظور بالابردن ضریب امنیت سوالات انجام شده است گفت: در تولید، ذخیره و اجرای آزمون از ویژگی‬های حوزه فناوری دیجیتال از جمله هوش مصنوعی، انتخاب تصادفی سوالات، پایگاه داده‬‌های متعدد و بانک گسترده سوالات استفاده کرده‌ایم.
ایشان در بخش پایانی سخنانش از زبان آموزان خواست برای موفقیت در آزمون آنلاین زمان کافی را برای مطالعه در نظر بگیرند و از آن به طور مطلوب استفاده کنند، همچنین به صورت فردی و سپس گروهی مطالعه کنند و برای خود و هم‌گروهی خود مطالب را توضیح دهند. قبل از امتحان موانع محیطی را برطرف کنند؛ در جلسه امتحان صرفاً به امتحان توجه نمایند و با اتخاذ نگرش صحیح، بدون نگرانی و با امید به پیشرفت در آزمون شرکت کنند.

دعوت “امیرحسین رستمی” از علاقه‌مندان برای شرکت در بخش ویژۀ کانون زبان ایران در جشنوارۀ قصه‌گویی

دعوت "امیرحسین رستمی" از علاقه‌مندان برای شرکت در بخش ویژۀ کانون زبان ایران در جشنوارۀ قصه‌گویی

امیر حسین رستمی، بازیگر سینما و تلویزیون از علاقه‌مندان برای شرکت در اولین دورۀ بخش ویژۀ کانون زبان ایران در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دعوت به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، وی در بخشی از این دعوت عنوان کرده است: «کانون زبان ایران به عنوان بزرگترین و معتبرترین موسسۀ زبان‌آموزی، قراره به عنوان حامی جایزه‌ای ویژه در بخش قصۀ 90 ثانیه‌ای اهدا کنه. وقتی زبان می‌خونیم عادت می‌کنیم متن‌ها و الگوهای کشورهایی که به اون زبان صحبت می‌کنند را یاد بگیریم، اما کمتر پیش میاد که خودمون و کشورمون رو به اون زبان معرفی کنیم.»

«کانون زبان ایران تصمیم گرفته در جشنواره قصه‌گویی امسال به افرادی که بتوانند فرهنگ و هنر کشورمون، سرمایه‌های فرهنگی و گردشگری، قصه‌ها، داستان‌ها و روایت‌های اصیل ایرانی رو معرفی کنند، جایزه‌ای ویژه بده»

«در این بخش شما باید از اسطوره‌ها، بزرگان، هنرمندان، سرداران، قهرمانان، شهیدان و حتی اماکن زیبا و یا ویژگی‌های فرهنگی خاص مردم شهرتون یه قصه 90 ثانیه‌ای بسازید و روایت کنید.»

برای مشاهدۀ فراخوان بخش ویژۀ کانون زبان ایران در این جشنواره می‌توانید به این‌جا مراجعه کنید.

شرکت زبان آموزان و مدرسان کانون زبان در 22امین جشنواره بین المللی قصه گویی

مدرسان محترم و زبان آموزان گرامی می توانند در بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در بخش ویژه کانون زبان ایران شرکت نمایند.

فیلم قصه گویی خود را حداکثر در 90 ثانیه به یکی از زبان های انگلیسی، فرانسه و یا عربی تهیه و سپس به آدرس www.kanoonfest.ir مراجعه و پس از ثبت نام فیلم خود را آپلود نمایید.

لازم است ترجمه ای از قصه خود را به فارسی به صورت فایل متنی نیز آپلود نمایید.

سایر شرایط و رده سنی متقاضیان شرکت کننده :